Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pabeigta Vecrundāles bibliotēkas renovācija 5

Vecrundālē, bijušās Rundāles pagastmājas ēkā, pabeigta renovācija. Ēkai uzlikts jauns jumts, piestiprinātas notekcaurules. Bibliotēkā nojaukta vecā krāsns, uzstādīts siltumsūknis, kas nodrošina pastāvīgu siltuma režīmu ziemā, bet vasarā to varēs izmantot kā gaisa kondicionieri.Izbūvēta tualete, kuras līdz šim vispār nebija. Ir daudz gaišāk, siltāk. Nojaucot veco krāsni, atbrīvojusies telpa, ērtāk var izvietot grāmatu plauktus, stāsta bibliotekāre Ārija Geidāne. Vecrundāles bibliotēka strādā četras dienas nedēļā iedzīvotājiem izdevīgā laikā. Piemēram, ceturtdien līdz plkst. 19, piektdien līdz plkst. 20 vakarā. Rundāles novada pašvaldība ēku Vecrundālē nākotnē iecerējusi attīstīt kā daudzfunkcionālu centru, kur būs ne tikai bibliotēka, bet arī telpas interešu nodarbībām un kultūras pasākumiem. Ēkas renovāciju veica SIA «PRO DEV» par summu Ls 18 960 (ar PVN). Minētie darbi tiek veikti no piešķirtajām valsts dotācijām pašvaldības infrastruktūras attīstībai saskaņā ar Rundāles novada domes 25. marta sēdē pieņemto lēmumu, informē Laura Ārente, pašvaldības projektu un sabiedrisko attiecību speciāliste.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

oksana

vai kāds iet uz bibloteku un tās grāmatas lasa arī?
pie mums Viesturos jau nu gan maz iet.

pirms 7 gadiem, 2010.12.01 08:23

Ak vai!

Lasu atsauksmes un saprotu, ka tādā Vecrundālē (vai ir arī Jaunrundāle???) cilvēki neko nav pelnījuši, arī ne siltas telpas bibliotēkai un jumtu kas netek.. Vai tur ir kāds geto?

pirms 7 gadiem, 2010.12.01 07:19

andrejs

protams, ka pašvaldībai nav ar uzņēmējdarbību jānodarbojas.
Taču tikpat skaidrs ir tas, ka vēl mazāk tai jāmētājas ar naudu- pat tad, ja tā nav pašu nopelnīta. Katram ieguldījumam jāredz jēga un mērķis ar tādu izpratni kā reāla pievienotā vērtība. mūsu valstiņa jau tieši ar šādiem lielākiem vai mazākiem naudas tērēšanas paņēmieniem arī ir tajā bedrē, no kuras tik ātri arī netiksim acīmredzot ārā. nāksies pasēdēt bedrē ilgāk, jo domāšanas stils vēl jiprojām mainās gausi.

pirms 7 gadiem, 2010.11.30 15:37

Protams

Nu tad lai nāk kāds uzņēmējs un ierīko to ko sakāt - kādu kokapstrādes ražotni , lauksaimniecības produktu savākšanas punktu, nu kaut vai vīngliemežu savākšanas vai audzēšanas punktu.
Pašvaldība vienīgais ko varētu piedāvāt telpas, ja kāds tās meklētu, bet ar uzņēmējdarbibu tai gan nav jānodarbojas ne par subsīdijām, ne dotācijām.

pirms 7 gadiem, 2010.11.30 14:13

andrejs

var jau būvēt, bet kas gan tur var notikt par pasākumiem. Vecrundālē jau vispār nav kas pat uz bibliotēku iet. Vējā izšķiesta nauda. Tādus projektus tikai var taisīt par visādām dotācijām un subsīdijām. Ja tā būtu privētuzņēmēja nauda, tad tik bezjēdzīgā pasākumā netiktu ieguldīta. Vienīgāis pareizais variants bija (ja vispār tas ir lietderīgi šajā tikšajā miestā) uztaisīt kādu darba vietu, piemēram, kādu kokapstrādes ražotni , lauksaimniecības produktu savākšanas punktu, nu kaut vai vīngliemežu savākšanas punktu. NU BET NE JAU , TĀ SAUCAMĀS, TUKŠĀS SAPULČU ZĀLES, KURAS TAGAD TIEK SAUKTAS ARĪ PAR TELPĀM INTEREŠU NODARBĪBĀM.

pirms 7 gadiem, 2010.11.30 10:44

Vietējās ziņas