Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīdzēsim rundāliešiem brāļiem Krūmiņiem! 2

Labdarības raidījums «Zaļā lampa», kas dzirdams radio «Baltkom» ēterā, aicina ziedot rundāliešu brāļu Krūmiņu – astoņgadīgā Alekša un piecus gadus vecā Eduarda – rehabilitācijai.

Abi puikas slimo ar autismu. Viņi dzīvo ar vecākiem Rundāles novadā, lauku mājās «Imantas».

Aleksim un Eduardam ir imūnsistēmas traucējumi. Eduards pusotra gada vecumā saslima ar smagu plaušu karsoni. Neilgi pirms tam viņš bija saņēmis vairākas kompleksās vakcinācijas potes. Zēna attīstība pēc šīs slimības ir apstājusies un pat regresējusi.

Rundāles novada sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele «Bauskas Dzīvei» Krūmiņu ģimeni raksturo kā labvēlīgu, jauku un mīlošu: «Mamma un tētis puikas mīl un dara visu, lai zēni integrētos sabiedrībā. Saprotams, ka šādu ģimeņu ir daudz, bet šoreiz ir iespēja palīdzēt pašu cilvēkiem – mūsu novada iedzīvotājiem. Krūmiņu ģimene ir lieliska un noteikti pelnījusi atbalstu.» Palīdzību sniedzot arī pašvaldība. «Medikamentu atmaksa notiek pēc novada saistošo noteikumu nolikuma. Neliels atbalsts ir arī no pašvaldības,» apliecina sociālā dienesta vadītāja.

Aleksis rudenī ies pirmajā klasē un mācīsies pēc speciālas programmas. Viņš atpaliek no līdzaudžiem, bet prot runāt, lasīt, viņam ir laba atmiņa. Jaunākais dēls Eduards ir noslēgts savā pasaulē, viņam nepieciešama pastāvīga mammas uzmanība. Brāļi nekontaktējas viens ar otru, un mammai Liānai ir ļoti grūti dalīt uzmanību.

Nodarbības ar speciālistiem zēniem ļoti palīdz. Pārtraukt rehabilitāciju nevar. Taču šīm nodarbībām ir nepieciešami līdzekļi. Lai nodrošinātu Eduardam un Aleksim rehabilitācijas pakalpojumus, gadā kopā vajadzīgi 14 080 eiro. Ģimene pati netiek galā un lūdz labu cilvēku palīdzību.

Labdarības tālrunis 90006383 (1,42 eiro par zvanu) vēl līdz 23. augustam strādā, lai palīdzētu rundāliešiem brāļiem Krūmiņiem. Palīdzēt zēniem var arī ziedot.lv mājaslapā.

Krūmiņu ģimene aicina uzņēmumus, kam ir kafejnīca, viesu nams, veikals, varbūt tie varētu uzstādīt ziedojumu kastīti abiem brāļiem, jo līdzekļi rehabilitācijai būs nepieciešami ilgstoši. Mamma Liāna Krūmiņa no visas sirds  ļoti pateicīga ir Rundāles pils administrācijai, kafejnīcas «Ozollāde» un «Baltās mājas» īpašniekiem par pretimnākšanu līdzekļu vākšanā Krūmiņu ģimenes zēniem.

Kā liecina statistika, ar autismu slimo katrs 88. bērns pasaulē. Ilgstošai kompleksai terapijai ir labi rezultāti – bērns var socializēties, nākotnē atrast darbu un veidot ģimeni.

«Zaļā lampa» ir žurnālistu Olgas Avdēvičas un Ritas Troškinas raidījums, kas veidots sadarbībā ar ziedot.lv un Borisa un Ināras Teterevu fondu un dzirdams radio «Baltkom» ēterā katru otrdienu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Liana

Atbalsts Eduardam un Aleksim Krūmiņiem http://www.ziedot.lv/atbalsts-eduardam-un-aleksim-kruminiem-2377

pirms 2 gadiem, 2016.08.19 13:30

LPG

Turaties, Liana, visi kopa mes palidzesim. Mes varam lepoties ar tadiem vecakiem, ka jus ar viru. Viss bus labi.

pirms 2 gadiem, 2016.08.20 14:45

Vietējās ziņas