Panākumu piepildītas sacīkstes 1

Ogrē 29. un 30. jūlijā notika Latvijas Vieglatlētikas čempionāts. Sacīkstēs šoreiz veiksmīgi piedalījušies Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada sportisti.

Visvairāk medaļu savāca baušķenieks Jānis Baltušs – trīs zelta un vienu sudraba. Tā liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapas informācija.

Jau 100 metru distancē viņš bija otrais, finišējot finālā pēc 10,84 sekundēm. Ceturtajā vietā iecavnieks Raitis Fomrats – 11,18 sekundes. Viņi abi tikās 4x100 metru stafetes skrējiena pēdējā posmā, kur atkal veiksmīgāks bija J. Baltušs, atnesot uzvaru Bauskas vienībai. Šajā disciplīnā Bauskas novada sporta centra «Mēmele» vienība, kurā startēja Dāvis Kaufmanis, Emīls Rūgums, Ģirts Dubinskis un Jānis Baltušs, izcīnīja uzvaru ar rezultātu 42,83 sekundes. Otrajā vietā Iecavas novada sporta skolas «Dartija» komanda – Rūdolfs Tonigs, Emīls Sevastjanovs, Daniels Fjodorovs un Raitis Fomrats, kas finišēja pēc 43,14 sekundēm, par vienu sekundes desmitdaļu apsteidzot Rīgas sporta skolas «Arkādija» komandu.

Otrajā sacīkšu dienā trešā vieta 200 metru distancē iecavniekam Danielam Fjodorovam – viņš finišēja pēc 22,71 sekundes. Kārtējo uzvaru izcīnīja J. Baltušs – 400 metru barjerskrējienā viņš finišēja pēc 50,78 sekundēm. Lielāko gandarījumu sagādāja 4x400 metru stafetes skrējiens – pagājušajā gadā pretinieki bija atraduši sastāvu, ar kuru mūsējos pārspēt, bet šogad baušķenieki bija labākie – Dāvis Kaufmanis, Ģirts Dubinskis, Emīls Rūgums un Jānis Baltušs finišēja pēc trīs minūtēm un 22,32 sekundēm. Savukārt diska mešanā trešā vieta baušķeniekam Laurim Kaufmanim – rezultāts 47,3 metri. Interesanti, ka tikai vienu centimetru tālāk nekā Arnim Žvīriņam no Valmieras.

Dāmām kārtējo reizi par Latvijas čempioni kļuva Ilona Dramačonoka, viņa uzvarēja 100 metru barjerskrējienā – 14,49 sekundes. Kārtslēkšanā ar rezultātu 3,4 metri otro vietu izcīnīja Samanta Homiča no Vecumniekiem. Mūspuses vieglatlētiem neierastā disciplīnā – garajā skrējienā – trešo vietu 3000 metru skrējienā ar kavēkļiem izcīnīja baušķeniece Sendija Jakobsone. Viņas rezultāts 12 minūtes un 54,54 sekundes. Līdz medaļai trūka baušķeniecei Elīzai Puķānei – viņas raidītais disks lidoja 43,49 metrus, kas bija ceturtās vietas rezultāts.