Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pansionātā «Atvasara» Vecumniekos svin Ziemassvētkus

Ar dziesmām, dejām un omulīgu pasēdēšanu pie cienasta galdiem veco ļaužu un invalīdu pansionāta «Atvasara» saime Vecumniekos 21. decembrī svinēja Ziemassvētkus.

Tradicionālais sarīkojums pie eglītes aizritēja mājīgā un jautrā noskaņā. Ar sirsnīgām melodijām klātesošos priecēja duets «Sandra». Ņiprākie iemītnieki labprāt uzdancoja, jo šī balle bija ļoti gaidīta. Sociālās aprūpes iestādes vadītāja Zaiga Švāģere teic, ka divus gadus Ziemassvētki atzīmēti visai klusi, jo koridorā, kas allaž tiek pielāgots svētku izdarībām, norisinājies remonts. «Nevarējām aicināt ne māksliniekus, ne ciemiņus, jo telpas piedzīvoja pārvērtības. Tagad atkal varam rīkot balles, jo remontdarbi pabeigti.» Viņa atklāj, ka 12. decembrī ar brīnišķīgu ragu mūzikas koncertu pansionāta ļaudis iepriecinājuši Skaistkalnes vidusskolas pūtēji (vadītājs Jānis Kalniņš). Svētku gaidīšanas laikā pārsteigumu sagādājusi jaunā māmiņa Viktorija Kirilova un viņas ģimene, kas uz «Atvasaru» atveda un katram iemītniekam uzdāvināja pašu ceptu piparkūku vīriņu. «Ļoti novērtējam šādu uzmanības apliecinājumu, jo prieka radīšanā ieguldīts liels darbs. Pašlaik pansionātā dzīvo 63 iemītnieki; nav joka lieta tik kuplai saimei sarūpēt trauslos našķus,» tā Z. Švāģere.
«Atvasaras» ļaudis svētkos sveica un stipru veselību vēlēja Vecumnieku novada pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš un sociālā dienesta vadītāja Ina Jankeviča.

Ciemos ar skrejriteni bija attraucies arī šī gada simbols – Suns, kura lomā iejutās sociālā aprūpētāja Maruta Davidenko. Graciozā gaitā ciemos ieradās arī nākamā gada saimniece Cūka, ko atveidoja aprūpētāja Ilga Trule. Viņa Sunim deva uzdevumu izdalīt pansionāta iemītniekiem sarūpētās saldumu paciņas. Cits, saņemot našķus, norunāja kādu pantiņu vai iesāka Ziemassvētku meldiņu, bet cits nespēja valdīt aizkustinājuma asaras.

Pansionāta iemītniece Milda Sloskāne sacīja, ka visi, kas šeit raduši mājvietu, ir «putni ar aizlauztiem spārniem, kas, likteņa skarti, te atlidojuši un tagad sildās atvasaras saulītē».

Sarīkojums gan sākās, gan izskanēja ar populāro dziesmu «Uzsniga sniedziņš balts».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas