Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Papildināts: Automodelisti rullē pa sacīkšu trasi «Zemgales kausā»

Papildināts ar pēdējo rindkopu.

Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) trešdien, 20. aprīlī, pulcējās jaunie automodelisti no Rīgas, Jelgavas un arī Bauskas. Viņi visi bija «Zemgales kausa» VI Bauskas posma dalībnieki.

Mazas, pašu darinātas mašīnītes traucas cita pēc citas pa pārdesmit metrus garu, līkumainu trasi. Tās malā stāvošie puikas vada braucamos, brīžiem piebremzējot, savukārt nonākot uz taisnā posma, viņi uzdod ātrumu.

«Mūsu trase nav sarežģīta, esmu pie tās arī pieradis. Jaunrades namā «Annas 2» ir grūtāk, jo trasē ir vairāk asu līkumu,» tā par braukšanas specifiku stāsta Bauskas pilsētas pamatskolas 6. klases skolnieks Krists Kārkliņš.

Viņa skolasbiedrs Dāvids Burmistrovs paskaidro, ka liela nozīme ir izgatavotajam modelim. Zēni paši griež, līmē, stiprina detaļas, izgatavojot savus mazos automobiļus, ar kuriem pēc tam piedalās sacensībās. «Darbojoties šajā pulciņā, es izkopju pacietību, mērķtiecību un neatlaidību. Tas viss ļoti vajadzīgs, mašīnītes gatavojot,» atzīst D. Burmistrovs.

Savukārt Markuss Jākobsons no Bauskas sākumskolas uzskata, ka nepieciešami arī daudzie treniņi. Tikai tā var apgūt māku valdīt pār mazo modeli, kurš traucas pa trases līkumiem. «Ir jābrauc ātri, bet vienlaikus arī uzmanīgi. To visgrūtāk ievērot, jo vienmēr gribas vēl ātrāk. Mūsu skolotājs allaž atgādina, ka nepārdomāta steiga negarantē uzvaru,» stāsta M. Jākobsons. Viņš vēlētos vēl vairāk izkopt automodelisma sacensību pieredzi, nokļūt Baltijas, varbūt pat visas Eiropas mačos.

Divu desmitu sacensību dalībnieku vidū Bauskā ir tikai puiši. Bauskas BJC automodelisma pulciņa vadītājs Kristaps Asītis stāsta, ka meitenes, ja atnāktu uz nodarbībām, netiktu atraidītas: «Stāvēt trases malā un vadīt mašīnītes ir tikai neliela daļa no visa, ko te apgūstam. Daudz laikietilpīgāks un grūtāks darbs ir modeļu izgatavošana. Puikas paši visu zīmē, griež, savieno. Iespējams, šis process meitenēm varētu šķist par grūtu.»

Bauskas BJC automodelisma pulciņš darbojas kopš 2014. gada septembra. To apmeklē 2. līdz 6. klases audzēkņi no novada skolām. Viņi šeit ne tikai gatavo modeļus un izmēģina tos trasē, bet arī regulāri piedalās dažādās sacensībās. «Zemgales kausa» izcīņā līdz šim augstākais sasniegums ir 9. vieta individuālajā konkurencē. Kausa izcīņa noslēgsies 17. maijā Rīgā.

Ir apkopoti «Zemgales kausa» VI Bauskas posma rezultāti. Pulciņa vadītājs K. Asītis informē, ka lieliski sacensībās nostartējis Markuss Jākobsons. Viņš ieguva pirmo vietu iesācēju grupā, palika otrais «Eurosport 1/32» grupā. Savukārt modeļu grupā «Open 16» Markusam ceturtā vieta. Labus rezultātus uzrādīja arī Dāvids Burmistrovs. Iesācēju grupā viņam ceturtā vieta. Labi distanci veica arī Krists Kārkliņš. Grupā «Production 1/24» no 15 dalībniekiem Krists izcīnīja augsto piekto vietu. Sparīgi pa trasi brauca arī citu Bauskas pulciņa puišu automodeļi, taču viņu rezultāti ir nedaudz pieticīgāki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas