Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Papildināts: Bauskā šķūnīšu ugunsgrēka dēļ no dzīvojamās ēkas evakuēti 25 cilvēki 6

Papildināta 8. - 11. rindkopa.
Ceturtdienas naktī, 15. novembrī, plkst. 4.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pasta ielu Bauskā, kur dega šķūnīši, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.
Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu 100 m2 platībā deg šķūnīši, kuros iekšā atrodas malka, un pastāv uguns izplatīšanās draudi uz blakus esošo dzīvojamo māju. No tuvumā esošā nama tika evakuēti 25 iedzīvotāji, jo ēkā bija izveidojies sadūmojums, bet pēc aptuveni stundas cilvēki varēja atgriezties savos mājokļos.

Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt blakus esošo māju, un plkst. 6.22 ugunsgrēka izplatība tika ierobežota. Darbos bija iesaistītas trīs autocisternas – divas no Bauskas VUGD daļas, viena no Iecavas posteņa. Ar ūdens ņemšanu problēmu nav bijis.

Ugunsnelaimē cieta viena automašīna. Uguns to bija apskādējusi jau pirms ugunsdzēsēju ierašanās. Cietusi arī mājas fasāde, logu rūtis. Ugunsgrēka iemeslus skaidro policija.

Valsts policijā par ugunsgrēku sākts kriminālprocess, un likumsargi aicina atsaukties aculieciniekus, kas, iespējams, redzējuši ugunsnelaimes izcelšanos. Cilvēki, kuriem ir kāda informācija par notikušo, aicināti zvanīt pa tālruni 110.

«Bauskas Dzīve» ieradās notikuma vietā. Mājas iedzīvotāji stāsta, ka ugunsdzēsēji atbraukuši laikus un ugunsgrēku ātri lokalizējuši. Viņi saka paldies ugunsdzēsējiem par profesionālo darbu, jo nelaime varēja būt daudz lielāka, ja uguns būtu pārmetusies uz blakus esošo namu.

Vietējie iedzīvotāji Zigurds, Baiba un Daina rezumē, ka sadeguši ap 20 šķūnīšu, arī malka. Viņi uzskata, ka iespējamie vaininieki varētu būt dzērāji, kas šo apkaimi iecienījuši savām izklaidēm. «Pensionāri jau «bagāti», pašiem tagad būs viss jāatjauno,» skumji pauda uzrunātie ļaudis.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs «Bauskas Dzīve» skaidroja turpmāko darbību šajā situācijā: «Tikāmies ar «Vides servisa» pārstāvjiem, pārrunājām nelaimi Pasta ielā. Piektdien, 16. novembrī, tur liekam konteinerus būvgružiem, lai iedzīvotāji sašķiro to, kas atlicis pēc ugunsgrēka, jo tur bija ne tikai malka, bija arī saimniecības mantas, gāzes baloni, riepas. Kad tas būs izdarīts, izvedīsim atkritumus un laukumu nolīdzināsim. Šķūņus nevar tik ātri dabūt gatavus, tāpēc situācijai risinājumu meklēsim. Palīdzēsim  ar «Vides servisa» tehniku. Operatīvi pasūtīsim logus, jo tie sabojāti. Cietušajām ģimenēm paredzēts arī pabalsts 715 eiro apmērā, ko varēs izmantot tikai logu nomaiņai, malkai vai šķūnīša celšanai, tātad ugunsnelaimes seku novēršanai.»

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar pašvaldības policijas priekšnieku Broņislavu Ostrovski, lai noskaidrotu, vai Pasta ielas rajona iedzīvotāji ir vērsušies policijā saistībā ar dzērājiem savā apkaimē. B. Ostrovskis atbild, ka Pasta ielas iedzīvotāji nav meklējuši palīdzību policijā alkohola lietotāju sakarā.

Pašvaldības policijas priekšnieks pastāstīja: «Vienai vietai nevaram pievērsties, patrulējam visur, jo īpaši Bauskas pilskalna un autoostas rajonā, arī pie bērnudārziem, skolām, Korfa dārzā un pat kapos. Bet ir arī izsaukumi uz pagastiem, tad tajā laikā nevaram būt pilsētā. Staigājam arī kājām. Ekipāža no plkst. 8 līdz 24 ik dienas mēro ap 300 kilometru, ir bijušas reizes, kad tie ir pat 500 kilometri. Ir dienas, kad strādā divas ekipāžas, tad viena ir laukos, otra – pilsētā. Aprunājos ar sētniekiem, jo viņi daudz ko redz un var pastāstīt, un to mācu arī saviem darbiniekiem. Ar cilvēkiem jārunā, tad var daudz ko uzzināt.»

B. Ostrovskis secina, ka diemžēl ļaudis pārsvarā ir kūtri un nav operatīvi. Citkārt zvanot tikai otrajā dienā un stāstot, kāds apģērbs bijis aizdomās turamajam kādā situācijā. Tad tam, protams, vairs nav jēgas. Policijas priekšnieks aicina iedzīvotājus būt aktīviem un sadarboties ar policiju, lai noziedzība samazinātos.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

kaimins

tam es pilniba piekritu staiga visadi dzeraji un rezultats kadam nejedeva uz parada un nolema tada veida atriebties

pirms 6 mēnešiem, 2018.11.17 14:24

mjāā

Tās TOČKAS vajag tur likvidēt un jau sen! Un policija, lai nestāska, ka par viņām neko nezina!!

pirms 6 mēnešiem, 2018.11.16 10:57

kaimins

sajukt parata var par notikuso lai likvide tas tockas kur tirgo

pirms 6 mēnešiem, 2018.11.17 14:22

Duksis

Dzērājus visus jānomērdē pēc iespējas ātrāk

pirms 6 mēnešiem, 2018.11.19 16:28

Vietējās ziņas