Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par karstumu darba vietās nesūdzas 6

Pagaidām vēl neviena sūdzība - ne iesnieguma veidā, ne telefona zvans - no mūspuses novadu iedzīvotājiem par karstumu darba vietā nav saņemta, informē Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) vadītājs Valdis Dūms. «Cilvēki saprot, ka ir karsti visur. Ir zvanījušas pašvaldības, kuras lūdza padomu, kā labāk organizēt darbu, ja nevar nodrošināt atbilstošu darba vidi kabinetos. Citi uzņēmumi ir vaicājuši, kā organizēt darba laiku,» tā V. Dūms.Pēdējās divās nedēļās, kad arī fiksētas visaugstākās temperatūras, VDI inspektori apmeklēja vairākus Zemgales uzņēmumus. Pārkāpumi netika konstatēti, turklāt inspektori secināja, ka, piemēram, kokapstrādes un celtniecības uzņēmumos darba laiks tiek organizēts tā, lai pašās karstākajās stundās dienas vidū darbiniekiem nav jāstrādā.Saskaņā ar Darba aizsardzības likumu darba devējs ir atbildīgs par nodarbināto drošību un veselību, nodrošinot viņu veselībai nekaitīgu darba vidi. Telpu mikroklimata prasības paredzētas Ministru kabineta noteikumos «Darba aizsardzības prasības darba vietās». Savukārt darba devējam būtu jānodrošina atbilstošas atpūtas telpas, kurās iespējams atvēsināties, kā arī iespēja izmantot dušu, darbiniekiem jābūt pieejamam dzeramajam ūdenim, ieteicams strādāt gaišos apģērbos, kas izgatavoti no dabiska auduma, piemēram, lina vai kokvilnas, jālieto galvassegas. Mediķi jau brīdinājuši, ka karstajā laikā saasinās arī asinsvadu un sirds slimības, kas var izraisīt pat nāvi. Zemgales VDI šovasar fiksēti trīs gadījumi, kad darbinieks gājis bojā sirds problēmu dēļ, bet neviens no tiem nav noticis Jelgavā. V.Dūms arī uzsver, ka neviens no šiem gadījumiem nav saistāms ar karsto laiku.   

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Omamma

Šajos laikos,kad darba spēki nav vajadzīgi,kuršs tad sūdzēsies?Darba inspektoriem(viņi tak tiek algoti no mūsu nodokļiem) pašiem jāiet uz darba vietām un jānoskaidro,kā tur ir-vai tiek ievēroti darba aizsardzības noteikumi vai nē? Bet varbūt tomēr labāk,lai vairāk "noliek karoti" un tauta izmirst un pensionārus ar ragaviņām uz mežu vilkiem un Latvija būs iztirgota.Nebalsojiet par jauno partiju tur tikai vecā gvarde vien ir un mūsu valstī nekas nemainīsies ....

pirms 8 gadiem, 2010.07.27 23:11

pele

nav ko melot, zinu personīgi,ka ir cilvēki zvanījuši no zemgales.

pirms 8 gadiem, 2010.07.27 20:01

Balsojiet par Ivaru JaKoVēlies -- nebūs tad jāstrādā nemaz, jo vnk nebūs kur strādāt

pirms 8 gadiem, 2010.07.27 19:44

Ivans Jakovels

Balsojiet par SC, tad nebūs jāstrādā karstā laikā nemaz.

pirms 8 gadiem, 2010.07.27 18:49

Papa

Respektīvi: ja vairāk par 28 grādi, tad strādāt nedrīkst

pirms 8 gadiem, 2010.07.27 16:03

Vietējās ziņas