Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par kautiņa neizšķiršanu Bauskā policistam draud kriminālatbildība 18

Iekšējās drošības birojs (IDB) ir lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Bauskas policistu, kurš pirms pusotra gada nereaģēja uz kautiņu pie vietējās spēļu zāles.

Pagājušā gada maijā publiskajā telpā nonāca videoieraksts, kurā bija redzams konflikts starp vairākiem vīriešiem un policijas darbinieku bezdarbība konkrētajā situācijā.

Pērn maijā sociālajā tīklā "Facebook" tika ievietots video, kurā bija redzami trīs, acīmredzot, konfliktējoši vīrieši stāvlaukumā Bauskas centrā. Viens no vīriešiem bija tērpts policijas formastērpā, bet divi - civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis nokautēja otru, kurš palika guļam uz asfalta auto stāvvietā. Video bija redzams, ka sitējs pameta notikuma vietu un pievienojas grupiņai citu cilvēku.

Aptuveni minūti garajā video vīrietis policijas formastērpā nevis izšķīra konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību nokautētajam, bet gan iesēdās policijas automašīnā. Video nebija redzams, ka policijas auto būtu pametis notikuma vietu, tomēr komentāros pie video policistam tika veltīti pārmetumi par neiesaistīšanos konflikta atrisināšanā. Video nebija redzams, kā konflikts izvērsies pirms sitiena un kā situācija risinājusies pēc tā.

Valsts policija pēc video publiskošanas sāka skaidrot lietas apstākļus un sākotnēji izplatīja paziņojumu, uzsverot, ka video redzama tikai daļa no konflikta situācijas, kas neesot atainojusi visus notikumus. Notikumi risinājušies kādā spēļu zālē Bauskā un vēlāk arī pie tās. Valsts policijā bijis saņemts izsaukums uz spēļu zāli, kurā bija izcēlies konflikts starp vairākiem tās apmeklētājiem. Lai konfliktu apturētu, pret vienu no iesaistītajām personām spēļu zāles apsargs pielietojis asaru gāzi. Policijai ierodoties notikuma vietā, vīrietim pret kuru tika pielietota asaru gāze, esot izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, savukārt spēļu zāles apsargs ticis uzaicināts uz dienesta automašīnu sniegt paskaidrojumus.

Atsaucoties uz sākotnējo informāciju, Valsts policija tolaik apgalvoja - kamēr apsargs sniedzis paskaidrojumu, starp iepriekš spēļu zālē konfliktējošajām personām no jauna izcēlies konflikts stāvlaukumā iepretim spēļu zālei, daļa no kura bijusi redzama internetā publicētajā video. Brīdī, kad no jauna izcēlies konflikts, viens no policistiem esot pametis automašīnu un devies to izšķirt. VP apgalvoja, ka internetā publicētajā video bijis redzams tikai atsevišķs notikušā fragments, kurā bijis redzams, kā policists ved vienu, visstiprāk iereibušo vīrieti uz dienesta automašīnu. Šajā brīdī pieskrējuši klāt divi citi konflikta dalībnieki un viens no tiem iesitis visvairāk iereibušajam vīrietim, kurš nokritis.

Kā apgalvoja policija, šajā brīdī policists neesot vis pametis notikuma vietu un cietušo, bet gan, izvērtējot situāciju un riskus, pieņēmis lēmumu izsaukt papildspēkus pa rāciju, tāpēc arī iesēdies mašīnā. Policija uzsvēra, ka internetā publicētajā video nebija redzams situācijas turpinājums, proti, pēc papildspēku izsaukšanas policists esot devies pie iereibušā vīrieša, lai pārliecinātos par viņa veselības stāvokli un notikušo. Nokautētais vīrietis esot atteicies no mediķu palīdzības.

Par notikušo konfliktu Valsts policijā tika uzsāktas divas lietvedības: viena - par konfliktu spēļu zālē, un otra - par konfliktu, kas no jauna izcēlās stāvlaukumā iepretim spēļu zālei. Vienlaikus tika uzsākta arī pārbaude, lai vērtētu policistu profesionālo darbību un attieksmi notikuma vietā.

Dienesta pārbaude par šo gadījumu noslēdzās jau pērnā gada vasarā un diviem policistiem par neprofesionālu rīcību kautiņa laikā tika piemēroti disciplinārsodi - rājiens un piezīme.

Tagad, pusotru gadu pēc notikumiem, kriminālizmeklēšanā noskaidrots, ka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki bija ieradušies uz izsaukumu spēļu zālē. Kamēr viens policists dienesta automašīnā pieņēma paskaidrojumus no kādas personas saistībā ar izsaukumu, otra amatpersona konfliktā, kas izcēlās starp diviem spēļu zāles apmeklētājiem, lielākoties noraudzījusies pa dienesta automašīnas logu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka Valsts amatpersona neveica darbības, lai pārtrauktu konfliktu, nošķirtu personas un aizturētu personu, kura vairākkārt pielietoja vardarbību pret otru konfliktā iesaistīto personu.

Par amatpersonas bezdarbību var piemērot brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

paga, paga

ja jau par amatpersonu bezdarbību tiešām sāks piemērot sodus, kam tad tajā iestādē naudu maksās, ja lielāko daļu policistiem līdzīgo diez vai vispār māk strādāt un zin savus pienākumus?

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 10:32

ūpis.

Mašīnā tak drošāk.Ja vien nebūtu kaut kāds filmētājs, viss būtu štokos un neviens neko neuzzinātu.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 11:50

!

Tātad es neesmu drošs'par savu dzīvību, ja policista acu priekšā notiek , ko mēs redzam. Mana nodokļu nauda , labāk lai nonāk pie slimiem bērniem. Kauns!

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 13:40

Ahu el

Vienmēr policists būs vainīgs! Tas ka tur kāvās nelietderīgi pajoliņi, kuriem tādas izpriecas ir ikdiena, nevienu neinteresē, jo viņi tāpat kā bezpajumtnieki, paliek kādam svarīgi tikai tad kad noliek karoti. Un zilais filmētājs arī pelnījis normālu restartu par savām izklaidēm.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 15:12

ne vienmēr

par to, ka policists saņem algu par bezdarbību, vēl nesoda, bet vispār, ja esi uzvilcis formu un nodevis zvērestu, tad vismaz kaut kam no solītā būtu sirdī jāaizķeras, bet laikam jau ir tā, visātrāk no profesijām "nojūk" policisti, tiklīdz uzvelk formu....

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 16:57

vispār jau

policisti reti ir vainīgi, jo viņus reti izdodas pieķert, vārna vārnai acīs neknābs, bet restarts vajadzīgs visā iekšlietu sistēmā, jo trūdu smaka dveš.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 17:01

sdrāv

arī nelietderīgiem pajoliņiem nav publiski jābrīkšķina vienam otram pa žokli, policistam uz to noskatoties. ja nespēj strādāt, tad nav ko tur līst.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 21:36

Dzelzkalējs

Atlaidīsim no darba un liksim cietumā visus policistus lai varam šādus konfliktus paši risināt un līdz galam. NMPD vājākos savāks.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 15:16

Ups

Priekškam stradadat policija ja nepildī darba pienākumus, vēl par to saņemt atalgojumu. Vis likuma ietvaros.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 15:43

upsim

Vismaz trīs klases tev izdevās pabeigt?

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.22 08:14

Kritika

Par amatpersonas bezdarbību var piemērot brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.
Labāk ar lāpstu pa pauri un miers.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.22 11:25

Samurajs

Neies tak policists aizrādīt Bauskas "krējumam", pašam vēl pa galvu sadotu..

Bet jauki, beidzot kustība šajā lietā. Jācer, ka iedos smagāko sodu, kas, protams, ir absolūti nereāli.
Katrā ziņā, būs turpmāk "amatpersonām" par ko aizdomāties. 21. gs. tomēr, kamera uz katra stūra un katrā rokā, šitas bezpriģels vairs cauri neies.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.22 13:39

Smilga

Ja iesaistās tauta un nofilmē, tad nav kur sprukt.citàdi būtu viss noklusēts!lai tiek, nav ko stradat valsts darbā bezatbildigi!!

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.23 08:00

Oksana

Kapēc soda policistu? Bet pašam sitējam nekas? Jo Bauskas zieds? Nožēlojami

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.23 08:25

Oksanis

Tāpēc, ka policists ir policists (amatpersona), viņa pienākums ir rīkoties, it īpaši, ja viņš ir formā vēl.
Savukārt, pret sitēju kaut ko rosināt/nerosināt var cietušais.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.23 12:19

gopņiks

Tas nav tas pats dūšigais policists kas ar VW Touran braukā???man ir foto un video ka viņš pāris reizes parkojas invalīdu stāvvieta pie Rimi un viens pats iet uz veikalu!Neko neprasīju jo varbūt tiešām invalīds,bet zīme uz mašīnas nav!

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.24 14:11

dropņiks

Uz policistiem taču likumi neattiecas, ko tu. Viņš var arī bez zīmes parkoties invalīdu vietā.
Dažs labs ex-policists taču pat spēja 4 gadus bez tehniskās braukt.

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.24 14:24

Jānis

Es vispār nesaprotu, kā strādā Bauskas policija ... viņiem būtu šādā gadījumā šis kautiņš jāizšķir, jo viņi tak bija 2 policisti ne viens.. viens varēja pieņemt paskaidrojumu un otrs izšķirt, bet nekā... nesaprotu to Bauskas policiju,kā viņi tur strādā vismaz Rīgā ir daudz kvalitatīvāks darbs no Policijas darbiniekiem nekā Bauskā cik esmu novērojis jo pats esmu no Rīgas, bet radinieki dzīvo Bauskas novadā..

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.26 13:55

Vietējās ziņas