Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par SOS ciemata bērniem, iespējams, maksās 4

Bauskas novada domes deputāti pēc diskusijām nolēmuši uz 22. jūlija domes sēdi sagatavot lēmuma projektu par iespējamo atbalstu Īslīces SOS bērnu ciematam.Īslīces SOS ciematā mīt seši Bauskas novadā deklarēti bērni. Iepazīstinot ar sagatavoto lēmuma projektu, juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns skaidroja – lai pašvaldība sniegtu finansiālo atbalstu privātai organizācijai, nepieciešama pilnīga informācija. Ja organizācijai tiešām nepietiek naudas, lai nodrošinātu nepieciešamos apstākļus novada bērniem, tad pašvaldība var lemt par finansiālo atbalstu. Bauskas novada domei šādas informācijas nav, tostarp arī par organizācijas rīcībā esošo līdzekļu izlietojumu. Tādējādi pašvaldības finansējums varētu tikt uzskatīts kā līdzekļu izšķērdēšana, skaidro M. Mākulēns.Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas padomes priekšsēdētāja Māra Bite deputātiem skaidroja, ka organizācijas finanšu gada pārskats novada domē ir iesniegts. Viņa arī uzsvēra, ka nauda tiek prasīta tikai par tiem pakalpojumiem, ko organizācija sniedz bērniem. Mēnesī viena bērna uzturēšanai nepieciešami 570 latu, pašvaldībai tiek prasīti 210 latu, pārējā nauda tiek iegūta no ziedojumiem, galvenokārt no ārzemēm. Viņa arī piebilda, ka pārējās pašvaldības par ciematā izmitinātajiem saviem bērniem maksā, neizvēršot nekādas diskusijas. «Mēs piedāvājam pakalpojumu, ja jums to nevajag, tad nekā. Tomēr es ļoti ceru, ka šie seši bērni, kuri jau ilgāku laiku mīt mūsu ģimenēs, tagad netiks no tām izņemti,» noslēgumā piebilda M. Bite.Vairāki deputāti iestājās par līguma slēgšanu ar SOS ciematu un nepieciešamā finansējuma atvēlēšanu. «Šis ciemats mums ir nepieciešams, piedāvātā pakalpojuma kvalitāte ir augsta. Ir jāgūst pilnīga informācija par finanšu lietām, un uz domes sēdi jāsagatavo pilnīgi cits lēmuma projekts,» vēlēja deputāts Uldis Kolužs. Viņam piekrita deputāte Vera Grigorjeva: «Tie ir mūsu novada bērni, un mums par viņiem jāmaksā.»M. Mākulēns gan iebilda, ka savulaik Īslīces pagasts par savu bērnu dzīvošanu SOS ciematā neko neesot maksājis un nekādas sankcijas pret pašvaldību neesot bijušas pielietotas. M. Bite skaidroja, ka situācija mainās. SOS ciematu asociācija uzskata, ka vietējām pašvaldībām arvien aktīvāk jāiesaistās šī projekta līdzfinansēšanā. Asociācijas ilgtermiņa stratēģija paredz ik gadus samazināt ārzemju ziedotāju līdzekļus, vairāk iztiekot ar nacionālo finansējumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

???

Jautājums SOSam, ja cilvēki vedīs savus bērnu uz elitāriem privātajiem bērnudārziem par 500,00 latiem mēnesī pašvaldībai arī būs jāpiemaksā??? Ja līdzekļi atļauj izmitiniet savus bērnu kaut uz Marsa, kāds te sakars bērnudārzam ar bērnu namu?

pirms 8 gadiem, 2010.07.17 07:58

Nav vajadzības jaukt Īslīces SOS ciematu, kas ir ģimenes bērnunams, ar šai pašai organizācijai piederošu bērnudārzu. Šajā konkrētajā gadījumā runa ir par bērnu namu, kas atrodas Bauskas novada teritorijā, kurā uzturas ši paša novada bērni, kuru audzināšana ģimenē uz laiku nav iespējama...tātad- tikai cilvēcīgi būtu, ja šim bērnu namam ir tādas pat iespējas saņemta finansējumu no Bauskas novada domes kā citiem bērnu namiem, piemēram Elejas vai Tērvetes, kur iespējams arī atrodas Bauskas pašvaldības bērni, kuri ir izņemti no savām ģimenēm...

pirms 8 gadiem, 2010.07.16 16:12

Zīlīte

Rudenī pietiks vietas pašvaldības bērnudārzos, kur vecāku maksa mazāka.

pirms 8 gadiem, 2010.07.16 15:20

SOS

Nevajag aizmirst arī bērnudārzu,jo tajā iet vairāki novada bērni. Par katru vecāki maksāja 100Ls mēnesī. Savlaik Īslīces pagasts daļu sedza.

pirms 8 gadiem, 2010.07.16 14:02

Vietējās ziņas