Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parādnieki apkures sezonā var palikt bez siltuma 6

Vecumnieku ciemata SIA «Mūsu saimnieks» valdes loceklis Igors Tarabanovs aicina iedzīvotājus samaksāt parādus par apkuri. Tiek brīdināts, ka ēkām, kurām būs lieli parādi par apkuri, siltumu pieslēgs tikai pēc maksājumu nokārtošanas. «Bauskas Dzīve» atgādina, ka pagājušajā gadā SIA «Bauskas siltums» parādu dēļ draudēja atslēgt apkuri kooperatīva «Bauska» ēkām. Toreiz tas beidzās ar siltā ūdens padeves pārtraukšanu un ievērojama apjoma parādu nomaksu. Vasarā nomaksāto parādu apjoms nav liels. Šogad, iespējams, ne viens vien siltuma uzņēmums ķersies pie drastiskiem līdzekļiem. Bauskas dzīvokļu īpašnieku kooperatīvam «Aizupe» pirms diviem gadiem ziemas vidū nācās samazināt apkures temperatūru, lai spētu norēķināties par gāzi. Nemaksātāju dēļ trūka līdzekļu. Pērn, vasarā, kooperatīva dalībnieki pieņēma līdz šim mūsu novados neraksturīgu lēmumu - pārtraukt siltuma padevi desmit lielākajiem parādniekiem. Kooperatīva «Aizupe» valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Saks stāsta: «Siltuma atslēgšana kooperatīvam ļāva pārciest smago ziemu. Nevajadzēja uzturēt nemaksātājus. Citādi parādi būtu vēl lielāki un klātos grūtāk. Daudzi staigāja un smējās: «Ko jūs, muļķi, maksājat?» Kad atslēdzām siltumu, iedzīvotāji redzēja, ka tas nav joks. Daži parādus ir nokārtojuši. Jaunu parādnieku nav. Ar nemaksātājiem darbojas parādu piedziņas firma. Rezultātu pagaidām nav. Labi, ka gāzei šogad atcēla akcīzes nodokli. Ceram, ka pārziemosim.»Jevgēņijs Saks uzsver, ka iedzīvotājiem, kuriem trūkst finanšu, jābūt aktīvākiem - jāiet uz sociālajiem dienestiem un jāprasa palīdzība. Saeimā aktualizētā ideja, ka par apsaimniekošanas maksu jāsedz siltuma parādi, esot muļķīga. Kooperatīvs «Aizupe» sākumā tā arī darīja, kamēr līdzekļu vairs nebija un ziemā gandrīz palika bez gāzes. Pagājušajā apkures sezonā Vecumnieku novada Vecumnieku un Misas ciematā bija zemākie apkures tarifi bijušā Bauskas rajona teritorijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ZXR
Lai valsts nodrošina ar darbu, tad arī makās.

pirms 8 gadiem, 2010.08.29 17:40

Es zinu

Nav Misas ciemats, bet gan ciems. Tāpat arī ir Vecumnieku ciems.

pirms 8 gadiem, 2010.08.28 22:16

merg.li

Ielupi lielu cenu un gaida vai mulkisi spes samaksat vai ne!

pirms 8 gadiem, 2010.08.28 15:48

atbilde Jevgēnijam

atvainojos - Jevgēnijam Saksam...

pirms 8 gadiem, 2010.08.28 14:40

atbilde Jevgēnijam

Jevgēnijam Saksan vajadzētu palasīt likumus, gāju uz sociālajiem, bet man nekāda palīdzība nepienākas, jo alga ir uz 200Ls, par kuriem gan jānomaksā komunālie, gan jāpabaro bērns, par apgērbu nemaz nerunāsim.Esmu meklējusi papilddarbu, bet bez rezultātiem, tie kam nav tik mazas algas to nesapratīs,bet gudri pieprasīs....Pieļauju domu,ka ir ļaunprātīgi nemaksātāji, taču pārsvarā ir cilvēki, kam ir mazi ienākumi, esmu viena ar bērnu.Mums liek darīt un risināt,bet ko dara deputāti,lai cilvēkiem palīdzētu?Vispirms sakārtojiet valstī sociālo sistēmu,kas ir galīgi greizī, jo man ir apnicis klausīties kā sociālie darbinieki un jautājumu, ja es vērstos pēc palīdžibas nodzērusies gumijas zābakos,tad man palīdzētu, gaugalā maksāju valstij nodokļus, jau no 14 gadu vecuma, neesmu izmantojusi nekādu palīdzību, nekādus pabalstus, ne slimības lapas, bet tagad,kad man vajag palīdzību,tad tās nav!!!!!!!!!!!!! un nevajag tik gudri deputātiem runāt, noliekat savas algu daļas un paliekat uz 200Ls, jo mēs ne mazāk strādājam par jums!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.28 14:39

Vietējās ziņas