Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paraksta draudzības līgumu ar Moldovu 5

Bauskas novadam paplašinās sadraudzības pašvaldību loks. Tagad tam piepulcējas arī Moldovas Republikas Sorokas pašvaldība.

Nedēļas nogalē uz Moldovu devās Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis, sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina un Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis. Sorokā paredzēts parakstīt abu pašvaldību sadarbības līgumu.

Bauskas novada domes izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka moldāvus interesē baušķenieku paveiktais pils restaurācijā, kā arī prasmes izstrādāt projektus Eiropas Savienības līdzekļu piesaistei. Plašu sadarbības programmu starp Latviju un Moldovu īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Līdz ar vairākām citām Latvijas pašvaldībām tajā iesaistījusies arī Bauska.

Šovasar Moldovas pārstāvji viesojās Latvijā. Esot Bauskā, Sorokas rajona pārstāve Stella Zabirana pastāstīja, ka viņu pārraudzības teritorijā atrodas viduslaiku cietoksnis, Bauskas novada pašvaldības pārziņā ir Bauskas pils. Tāpēc būtu vērtīgi domāt par sadarbības līguma vai nodomu protokola parakstīšanu, lai attīstītu abu valstu draudzību.

Bauskas novada pašvaldībai noslēgti sadarbības līgumi ar Hašuri pašvaldību Gruzijā, Hedemoras komūnu Zviedrijā, Nāhodas pilsētu Čehijā, Ripinu Polijā, Pakrojas un Radvilišķu pašvaldību Lietuvā.

Sorokas rajonā 2012. gadā bija 100 100 iedzīvotāju, Sorokas pilsētā 2014. gadā reģistrēti 37 500 iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

aha

jee, būs atkal iemesls braukāt ekskursijās pa nodokļu naudiņu!

pirms 2 gadiem, 2016.08.29 15:00

mjā

zinot Bauskas vēsturi, vai nebūtu vērtīgāk parakstīt līgumus ar kādām vācijas vai izraēlas pilsētām? Vācieši un ebreji te ir dzīvojuši, daudz un ilgi, par moldāviem gan nekas nav dzirdēts.

pirms 2 gadiem, 2016.08.29 15:03

profkom

Ak, kāpēc gan, nav vēl parakstīts sadarbības līgums ar Buffalo vai Edmontonu? Tas tik būtu apmaiņas brauciens! Un ja vēl barā, tā draudzīgi, saliedēti, uhhhh!

pirms 2 gadiem, 2016.08.29 22:15

mjāā

Lai tak draudzējas. Nav jau slikti, kad uz svētkiem atbrauc no citurienes un kko parāda. Paši jau tāpat aizbraukt nevaram vai negribam, paskatīties kultūru no citām valstīm nav jau slikti, tikai, lai nav pārāk daudz to draugu, līgumu utt, ka sanāks tiešām vairāk tēriņu, nekā labuma:).

pirms 2 gadiem, 2016.08.30 11:38

Lasītāja

Viens te raksta, ka Bauskā par moldāviem nekas nav dzirdēts. Padomju laikā te iebrauca daudz ukraiņu, baltkrievu un moldāvu. Ir gan Gailīšu pagastā, gan Īslīcē, gan Bauskā. "Bauskas Dzīve" varētu uzrakstīt.

pirms 2 gadiem, 2016.08.30 19:28

Vietējās ziņas