Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārcelts termiņš suņu apzīmēšanai ar mikroshēmu 5

Termiņš obligātajai suņu apzīmēšanai ar mikroshēmu (čipošanai) un reģistrācijai Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē tiek pārcelts no 2016. gada 1. jūlija uz 2017. gada 1. janvāri, informē Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Lai atvieglotu finansiālo slogu suņu īpašniekiem, kuru maksātspēja ir ierobežota, valdība otrdien, 28. jūnijā, pieņēma grozījumus noteikumos par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību. Grozījumi noteic, ka termiņš obligātajai suņu apzīmēšanai ar mikroshēmu un reģistrācijai Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē tiek pārcelts no 2016. gada 1. jūlija uz 2017. gada 1. janvāri.

Lai paplašinātu personu loku, kurām atļauta suņu apzīmēšana (mikročipa zemādas ievadīšana) un reģistrācija LDC datubāzē, kā arī lai samazinātu ar suņu apzīmēšanu un reģistrāciju saistītās izmaksas, tiks veikti grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, nosakot, ka Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori vai pilnvaroti veterinārārsti, kā arī apmācītas personas, kurām ir līgums ar dzīvnieku patversmi, varēs nodarboties ar suņu apzīmēšanu un reģistrāciju datu centra datubāzē.

Vienlaikus grozījumi tiks izdarīti arī vairākos citos normatīvajos aktos, Ministru kabineta noteikumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Diviva

Kāda tam visam jēga, ja dati netiek atjaunoti? Pirms pieciem gadiem adoptēju divus čipotus suņus no patversmes. Par saviem līdzekļiem dati ievadīti Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē. Katru gadu suņi saņem profilaktiskās potes. Kad nesen ieskatījos LDC datu bāzē, pēdējie dati par potēšanu ievadīti 2011. gadā. Kam jāatjauno informācija- vetārstam, kas veic vakcināciju vai suņa saimniekam?

pirms 2 gadiem, 2016.06.30 09:22

ha

gan jau par taalaako informacijas saglabasanu dat bazee, jaarupejas vien milula saimniekam pašam,., diemzeel, jo viss musdienaas maksaa brangu naudiw!)))

pirms 2 gadiem, 2016.06.30 13:57

nav ilgi jāgaida

Tas jau tikai tāds pilotprojekts- sākt ar suņiem, bet faktiski tiek atstrādāta cilvēku čipošana

pirms 2 gadiem, 2016.06.30 14:02

Diviva

LDC suņu saimniekam nav iespējas datus labot, vetārstu pienākums?

pirms 2 gadiem, 2016.06.30 15:10

?

Kad vienreiz peņems normālu likumu par nepieskatītu suņu klaiņošanu. ??? Rundāles novadā tas ir ĻOTI AKTUĀLI.... GADIEM NEVAR TIKT GALĀ !!!!!!!!!! FUI!

pirms 2 gadiem, 2016.06.30 15:42

Vietējās ziņas