Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pareizticīgie svinēs Lieldienas

Iecavas Vissvētās Dievmātes piedzimšanas baznīcas draudze nedēļas nogalē svinēs Lieldienas, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja draudzes vadītāja Margarita Ananjeva.

Šonedēļ pareizticīgajiem beidzas gavēnis, un nedēļas nogalē varēs svētīt Kristus augšāmcelšanos, vienlaikus baudot svētītu mielastu saskaņā ar tradīcijām. Sestdien pulksten 14 topošajā dievnamā Iecavā notiks krāsoto olu un kuliča svētīšana.

Sestdienas vakarā Iecavas draudzes pārstāvji dosies uz dievkalpojumu Bauskas Svētā lielmocekļa Georgija pareizticīgo baznīcā, stāsta M. Ananjeva. Svētdien no rīta Iecavā notiks svētku dievkalpojums, pēc kura draudzes dalībnieki tiks aicināti pie kopēja mielasta galda.

Iecavas pareizticīgo draudzes dievkalpojumus apmeklē ne tikai ciema iedzīvotāji, bet arī cilvēki no Zālītes un Dzimtmisas, kaimiņu novadiem – Vecumniekiem, Plakanciema, stāsta M. Ananjeva. «Ikdienas dievkalpojumos mūsu baznīcā sanāk ap 30 cilvēku, bet svētkos esam divreiz vairāk,» teic draudzes vadītāja, «Latvijā ir daudz pareizticīgo, tāpēc būtju labi, ja arī mūsu kristīgie svētki būtu brīvdienas.»

Bauskas un Iecavas pareizticīgo draudzēs kalpo virspriesteris Nikolajs Prikazjuks. Draudzes uzteiktas par spēcīgu kristīgo tradīciju uzturēšanu Zemgalē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas