Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība apbalvo līnijdejotājus 2

Bauskas Kultūras centra līnijdeju grupa «Hot Boots» darbojas jau 15 gadus.

Par radošo darbību un Bauskas novada atpazīstamības veicināšanu kolektīvs saņēmis pašvaldības apbalvojumu «Atzinības raksts» un 300 eiro naudas balvu. Kolektīva vadītājai Aijai Kurdeko par radošumu un neatlaidību dejas mākslas attīstībā un Bauskas novada popularizēšanu piešķirts pašvaldības atzinības raksts.

A. Kurdeko atceras, kā pirms piecpadsmit gadiem līnijdejošanas entuziasti no Bauskas braukuši uz nodarbībām Rīgā. Īpaši aktīvas bijušas Sarmīte Rikmane, Dagnija Ķivere un Egīls Nikmanis. Pēc viņu iniciatīvas Bauskā izveidots līnijdejotāju klubs.

Uz pirmo nodarbību 2001. gada rudenī ieradās aptuveni 70 interesentu, dejotāju vidū bija vairākas ģimenes. Tā paša gada decembrī baušķenieki brauca uz pirmo līnijdejotāju balli kultūras namā «Ziemeļblāzma» Rīgā. Tolaik ēka vēl nebija remontēta, zālē bija auksti. Lai nenosaltu, baušķenieki dejoja bez mitas līdz pat vēlai naktij. «Mēs visi toreiz bijām tik aizrautīgi, ka šķita – zābaki jau sakarsuši no trakās dejošanas. Tas varbūt ir arī izskaidrojums mūsu kolektīva nosaukumam,» darbošanās sākumu Bauskā atceras A. Kurdeko.

Tagad «Hot Boots» pamatsastāvā ir 16 dalībnieku. Dažreiz ierodas vairāk, citreiz skaits ir mazāks. 15 gadu jubileju iecerēts svinēt 22. oktobrī. Tas nebūs koncerts ar māksliniekiem uz skatuves un publiku zālē. Vadītāja pasākumu iecerējusi kā draugu satikšanās ballīti. «Daži draugu kolektīvi jau pieteikušies. Esam paziņojuši, ka dāvanā gaidām tikai vienu – kādu jauku deju. Pa šiem piecpadsmit gadiem esam apguvuši daudzus simtus deju. Diezin vai vienā jubilejas ballītē tās visas izdejosim,» stāsta grupas vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Maija

Sirsnīgi sveicu ar pirmo 15gadi!
Lai dejotprieks dzīvo vēl ilgi, ilgi par prieku sev pašiem un vērotājiem!
Radošumu! Ražīgu sadarbību! Izturību!

pirms 2 gadiem, 2016.10.05 08:24

Āris no līnijas

Prieks par Hot Boots. Vienmēr paticis, kā Aija strādā. Hot Boots vienmēr var ievērot pēc labas gaumes gan mūzikas, gan horeogrāfiju ziņā, kā arī ar radošu un labu izpildījumu. Lai sokas arī turpmāk!

pirms 2 gadiem, 2016.10.08 23:15

Vietējās ziņas