Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība noņems krauķu ligzdas Iecavas parkā 6

26. martā pašvaldība sāks krauķu ligzdu noņemšanu Iecavas parkā, aģentūra LETA uzzināja Iecavas novada pašvaldībā.

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) pašvaldībai izsniegusi nemedījamo sugu indivīdu ieguves atļauju. Saskaņā ar to Iecavas parka teritorijā atļauts nojaukt līdz 200 krauķu ligzdu.

Ligzdas plānots noņemt virs Upes un Ozolu ielas brauktuves, kā arī gājēju celiņiem – no Grāfa laukuma uz parku, gar Iecavas upes labo krastu un no Krasta ielas uz estrādi.

Ņemot vērā krauķa spēju ligzdas atjaunot, kā arī Iecavas parka kolonijas kopējo lielumu, pārvaldes ieskatā daļas ligzdu noņemšana pirms ligzdošanas sezonas sākuma nav uzskatāma par darbību, kas atstās būtisku negatīvu ietekmi krauķa populācijai.

Jau vēstīts, ka pērn Iecavas novada pašvaldība saņēmusi vairāku iecavnieku vēstules ar lūgumu risināt samilzušo situāciju ar krauķu koloniju Iecavas parkā. Putni rada troksni, posta un rada netīrību.

Iecavas novada dome vērsusies DAP Pierīgas reģionālās administrācijas Dabas aizsardzības daļā, kuras pārraudzībā ir novada teritorija, ar lūgumu ieteikt iespējamos risinājumus putnu kolonijas ierobežošanai vai aizbaidīšanai uz mazāk apdzīvotām vietām.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Dīvaini gan

sagaidīja, kad tie nabaga radījumi atlido, sāk darbu pie ligzdu apdzīvošanas un olu dēšanas, un tagad iznīcinās ligzdas. visu ziemu jau nevarēja kustēt. nez ko tie putni darīs, tak nelidos jau prom, vīs gan jau jaunas ligzdas. velti izmesta nauda :(

pirms gada, 2018.03.26 09:23

Bauskas Vilciņa sekotāji

pēc Iecavas Domes darboņu ieskatiem tie putni ir no parka jādabū tuvāk iedzīvotājiem, kokos pašā Iecavā...

pirms gada, 2018.03.26 09:51

he he

to jau paši iedzīvotāji laikam grib - pilns rnets ar tekstiem, lai taču beidzot aizvāc no parka... nu beidzot BŪS!

pirms gada, 2018.03.27 11:15

Saša

Pagaidām nekas nesanāk. Mellie velli tādas ligzdas uzvijuši, ka ar ūdeni neko nevar izdarīt. Problēma.

pirms gada, 2018.03.28 10:59

Vietējās ziņas