Paukošanas turnīrā noskaidroti uzvarētāji

Svētdien, 6. augustā, aizvadīts ceturtais Bauskas pils muzeja paukošanas turnīrs «Ius gladii», kurā piedalījās sportisti no Latvijas, Krievijas un Beļģijas.  Šis ir vienīgais paukošanās turnīrs Latvijā, kas notiek vēsturiskā vidē - pilī, portālu informēja Bauskas pils pārstāve Ilva Neimane.

Viņa paskaidroja, ka minētais turnīrs tapis sadarbībā ar Latvijas paukošanas federāciju. Šogad Bauskas pils ceļojošo balvu– zobenu – cīņā ar špagu ieguva Latvijas sportists Andrejs Manuhins. Savukārt, Bauskas pils ceļojošo balvu – bruņcepuri – cīņā ar floreti ieguva Stefs De Greef (Beļģija).

Otro vietu paukošanā ar špagu izcīnīja, 2015. gada paukošanas turnīra uzvarētājs, Latvijas pārstāvis Gints Baķis, trešā vieta arī sportistam no Latvijas Aleksandram Hudolejam. Otro vietu paukošanā ar floreti ieguva Krievijas sportists Maksims Kostjins, atstājot trešajā vietā savu tautieti Dmitriju Srebdoļski.

Bauskas pils muzeja turnīrā šaušanā ar arbaletu uzvaru izcīnīja Oļegs Mļikovs, otro vietu ieguva Laima Vincjūne, bet trešajā vietā palika Artūrs Bāņukalns. Šogad arbaleta turnīrā piedalījās 29 dalībnieki.