Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc pašvaldību reformas Latvijā būs divas jaunas pilsētas, viena no tām – Iecava 10

Īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, Iecavai un Koknesei tiks noteikts pilsētas statuss, paredz šonedēļ valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projekts.

Iecavas un Kokneses novada pašvaldības saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību ir iesniegušas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) attiecīgus dokumentus, lai sāktu apdzīvotās vietas statusa maiņu no ciema uz pilsētu. VARAM virza šo jautāju izskatīšanu, sagatavojot jauno likumprojektu.

Dokumentā noteikts, ka Bauskas novadā pēc reformas būs divas pilsētas - Bauska un Iecava -, bet Aizkraukles novadā četras - Aizkraukle, Jaunjelgava, Pļaviņas un Koknese.

Jau vēstīts, ka vērtējot pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteiktajiem kritērijiem, Iecava un Koknese atbilst pilsētas statusam - tajās ir vairāk nekā 2000 iedzīvotāju, abi ciemi novada izglītības, kultūras, tūrisma, sporta un komercdarbības centrs ar attīstītu inženierinfrastruktūru un ielu tīklu.

Abos novados notikušas sabiedriskās apspriešanas, kurās gūts iedzīvotāju atbalsts pilsētas statusa iegūšanai.

Pilsētas statusu piešķir ar Saeimas lēmumu, pamatojoties uz Ministru kabineta atzinumu.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Juris

Tas ir ļoti pareizi. Man liekas, ka kādreiz Iecava bija pilsēta.

pirms mēneša, 2019.09.02 08:13

Strādnieks

Jurim- precizēšu,pilsētciemats jau padomju laikos

pirms mēneša, 2019.09.02 09:01

zemnieks

Pilsētciemats bija un tas ir skaidrāks par skaidru, bet man gan šķiet, 50 -jos gados Iecava bija pilsēta, jo toreiz tāda statusa "pilsētciemats" laikam nemaz vēl nebija. Tas nāca vēlāk.

pirms mēneša, 2019.09.02 13:29

zemniekam

Pirms pilsētciemata bija strādnieku ciemats

pirms mēneša, 2019.09.02 13:56

Baba Toņa

Tagad mēs varēsim turēt govis šķūnīšos.

pirms mēneša, 2019.09.02 15:01

Muris

A Bauskas bezsaimniekiem ir pilnīgi pie vienas vietas,vai tas pilsēta, ciems, ciemats auls, apriņķis, aizgalda vai nožogojums, naudu notrieks, un vēl gribēs papildus finansējumu ko iegrūst halles krāpnieku nagos. Esiet mierīgi vaideloši ar vēsturniekiem gaida jūsu naudu izpļukāšanai

pirms mēneša, 2019.09.02 21:31

Murim

https://www.apollo.lv/6762725/rigas-domes-kakis-muris-apspricejis-visu-mera-kabineta-priekstelpu

pirms mēneša, 2019.09.03 08:19

pauris J.

Par Iecavu nav jautājumu, bet Koknesi par pilsētu ...., ja nu vienīgi tāpēc, ka Koknese, arī faktiski nesaprotamā lietā, senos laikos bija Hanzas savienībā. Varbūt tagad tam par godu Koknesi taisa par pilsētu.

pirms mēneša, 2019.09.03 08:13

Uh

Vajadzētu 3
Trešā Bauskas pelēkā māja-pašvaldība

pirms mēneša, 2019.09.06 18:31

Vietējās ziņas