Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēdējais centralizētais eksāmens vidusskolēniem jākārto īpaši svelmainā dienā 1

Bauskas novada Īslīces vidusskolas abiturienti, tāpat kā pārējie vidējo mācību iestāžu beidzēji valstī, piektdien, 23. maijā, lika centralizēto matemātikas eksāmenu.

Skolas direktore Vija Ieleja pēc eksāmena audzēkņu noskaņojumu raksturoja kā pozitīvu, to apstiprinājušas skolnieces Zane Zentele un Inese Jasone. Vērtējums gan būs zināms ne ātrāk kā jūnija beigās.

Jau vēstīts, ka Īslīces vidusskolā atestāta saņemšanai gatavojas deviņi skolēni. 12. klases gada vidējais vērtējums matemātikā ir 6,3 balles, informē audzinātāja un matemātikas skolotāja Sandra Ārmane. Viņa labi pazīst katru audzēkni, jo matemātiku māca jau no 5. klases, raksturojot, ka jaunieši ir centīgi un motivēti. Arī pirms eksāmena viņi prasījuši pedagoģei papildu skaidrojumus, lai labāk sagatavotos pārbaudījumam.

Eksaminācijas telpa bija iekārtota skolas sporta zālē, lai karstajā maija dienā jauniešiem būtu vieglāk strādāt. Eksāmens bez pārtraukuma ilga četras stundas. Katrai no trim eksāmena sadaļām ir atšķirīga grūtības pakāpe, un skolēni varēja izvēlēties, ar kuru sākt, kā labāk iegūt laiku.

No pedagogu puses materiāls raksturots kā plašs un samērā grūts tiem, kam matemātika nesaistās ar nākamo profesiju vai iestājpārbaudījumiem augstskolā. Grūtības pakāpe ir līdzīga humanitāro vai mūzikas skolu absolventiem, kā arī tiem, kas apguvuši matemātiku vairāk nekā sešas stundas nedēļā.

Kā informē Valsts izglītības satura centrs, šogad centralizētais eksāmens matemātikā noritējis bez starpgadījumiem. Matemātika vidusskolēniem ir viens no trijiem obligāto centralizēto eksāmenu priekšmetiem. Līdzīgi norit eksāmeni latviešu valodā un vienā svešvalodā pēc izvēles. Atestāta saņemšanai audzēkņiem kopumā jānokārto četri eksāmeni, vienu izvēloties no Latvijas un pasaules vēstures, fizikas, ķīmijas vai bioloģijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

:)

Sandra Ārmane nav 12.klases audzinātāja. Rupja kļūda.

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 14:51

Vietējās ziņas