Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēdējo vārdu tiesai teiks četri 13.janvāra grautiņos apsūdzētie baušķenieki 1

Rīgas apgabaltiesa šodien plkst.15 uzklausīs 13.janvāra grautiņos apsūdzēto Laura Krasņikova, Ingus Zaharčenoka, kā arī brāļu Laura un Jāņa Tijonu pēdējo vārdu.Iespējams, darbdienas izskaņā šajā lietā arī tiks pasludināts pirmās instances tiesas spriedums. Vakar notikušajās tiesas debatēs vienu no apsūdzētajiem prokurors lūdza sodīt ar nosacītu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, bet pārējos trīs - ar nosacītu brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem. L.Tijons «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka prokurore pieprasījusi sodu atbilstoši spēkā esošajām likuma normām. L. Krasņikovam pieprasīti četri gadi, pārējiem trīs ar pusi. Pēdējā vārdā baušķenieki apņēmušies turpināt noliegt viņiem uzrādīto vainu un lūgt tiesu viņus attaisnot.  Jau ziņojām, ka pagājušā gada 5.janvārī Rīgas apgabaltiesa apjomīgo 13.janvāra grautiņu pamata krimināllietu pret 68 apsūdzētajiem sadalīja trīs daļās, izveidojot trīs jaunus kriminālprocesus. Viens no kriminālprocesiem tika izdalīts pret 23 apsūdzētajiem, otrs - pret 25, bet trešais - pret 20. Vēlāk tiesa šos kriminālprocesus sadalīja vēl sīkāk. Lielākā daļa apsūdzēto pirmās instances tiesas spriedumu jau sagaidījusi. Vairums no viņiem sodīti ar piespiedu darbu, daži saņēmuši nosacītu brīvības atņemšanu, bet reālu cietumsodu izpelnījušies vien tie, kuri jau iepriekš izdarījuši noziegumus. Tomēr liela daļa pasludināto spriedumu vēl nav stājusies likumīgā spēkā. Kriminālprocesos, kas tika sākti saistībā ar 2009.gada 13.janvāra grautiņiem, visas personas apsūdzētas par aktīvu piedalīšanos masu nekārtībās, ja tās saistītas ar grautiņiem, postījumiem, dedzināšanu, mantas iznīcināšanu, vardarbību pret personu vai pretošanos varas pārstāvjiem. 2009.gada 13.janvārī, kad Vecrīgā notika minētās nekārtības, vēl bija spēkā Krimināllikuma redakcija, kura par šādu nodarījumu kā sodu paredzēja brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem, bet vēlāk šī norma tika izslēgta. Šobrīd likums par dalību grautiņos paredz brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mur, mur, mur

Nu nekādi nevaru saprast-kad sodīs īstos vainīgos-sākot ar Latvijas izlaupītājiem un beidzot ar mīkstmiešiem prokuroriem kas negrib viņus tiesāt.

pirms 5 gadiem, 2013.05.15 23:14

Latvijā un pasaulē