Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensionāri lūdz dotēt braucienus uz mazdārziņiem 15

Bauskas novada domes sociālo un veselības lietu komitejas kārtējā sēde notiek šodien, 14. maijā, informē novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko.

Deputātiem tajā būs jālemj par finansējuma piešķiršanu vairākām nevalstiskajām organizācijām. Tāpat nāksies izvērtēt Bauskas pilsētas pensionāru biedrības «Brūklenājs» iesniegumu. Tajā viņi skaidro, cik dārgs ir ikdienas brauciens ar sabiedrisko autobusu uz mazdārziņiem.

«Mazdārziņu kultūra Latvijā un arī Bauskas novadā ir ļoti izplatīta un veicināma. Tas ir pamats ne tikai sakārtotai videi mazdārziņu teritorijā, bet arī aktīvas novecošanas iespēja pensionāriem, kuri ir lielākie mazdārziņu uzturētāji un kopēji. Mazdārziņu teritorijas ap Bausku izvietotas pietiekami tālu, ikdienā tur nenokļūt bez sabiedriskā transporta. Tā ir lielākā pensionāru sāpe, jo biļete vienam braucienam maksā 45 centus, turp, atpakaļ – gandrīz eiro, mēnesī tie ir ap 30 eiro. Pensionāriem tā ir ļoti liela summa. Tādēļ pašvaldība tiek lūgta pensionāriem vasaras mēnešos dotēt sabiedriskā transporta pakalpojumus, sedzot daļu biļetes maksas,» rakstīts Bauskas novada sociālā dienesta sagatavotajā iesniegumā. Deputātiem būs jālemj, kā reaģēt uz šādu pilsētas pensionāru vēlmi.

Komitejas sēdē deputāti spriedīs par iespējamo atbalstu sociālā dienesta organizētajām trim vasaras nometnēm. Divas diennakts nometnes plānotas jūnijā un jūlijā Jaunsaules skolā. Viena dienas nometne iecerēta sociālā dienesta telpās. Katrā no šīm nometnēm plānots iesaistīt 20 novada bērnus. Nometnes vadīt apņēmusies sociālā dienesta speciāliste Dina Romanovska.

Finansējumu projektu realizācijai pašvaldībai lūdz biedrība «Ābulis». Tajā apvienojušās ģimenes, kurās ir cilvēki ar funkcionālajiem traucējumiem. Biedrības biedri šovasar iecerējuši doties vairākās ekskursijās. Tajās viņi vēlas gūt jaunus iespaidus, paplašināt redzesloku, dibināt kontaktus ar citām līdzīgām nevalstiskajām organizācijām.

Sociālo un veselības lietu komitejas deputātiem jāizskata arī Bauskas invalīdu biedrības projekta pieteikums. Arī šī biedrība šogad iecerējusi vairākas aktivitātes. Paredzētas ekskursijas uz Valku un Valgu, Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu un Ziemassvētku pasākumu invalīdiem un viņu ģimenes locekļiem. Ieceru īstenošanai nepieciešams pašvaldības finansiāls atbalsts.

Darbības atbalstam 700 eiro no pašvaldības lūdz arī biedrības «Latvijas Sarkanais krusts» Bauskas komiteja.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka komiteju sēdes ir atklātas. Tās drīkst apmeklēt ikviens interesents.


Pievieno komentāru

Komentāri 15

nesaprotu

Nu kāpēc tam pensionāram ir jāsēd tajā MAZdārziņā 30 dienas mēnesī aiz nav ko darīt, lai brauc ik pēc pāris dienām un svētdienās lai iet uz baznīcu.

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 15:44

Puķe

No ku tu gribi, lai latviešu pensionārs sēz pie mājas un spļauj semuškas kā krievu sādžā, kamēr apkārt nātres un balandas aug???

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 16:04

tomēr

Nav neviena vārda par to, ka pensionāri dotos ravēt apkārt augošās nātres un balandas. Tā kā man arī sanāk bieži braukt uz tām dārziņu pusēm, tad jāsaka godīgi- nu nebrauc jau viņi katru dienu uz tiem dārziņiem, tas ir stipri pārspīlēts par tiem 30 euro. Un kā tad viņi grib to dotāciju- lai ved par velti un citi lai maksā par viņiem, jeb lai dod speciālu autobusu tikai viņiem. Uz Mēmeles dārziņiem var aiziet kājām, vienīgi uz Likvērteniem ir tā patālāk, bet tur jau viņi arī nedodas katru dienu.tomēr

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 16:25

tomēr

Nav neviena vārda par to, ka pensionāri dotos ravēt apkārt augošās nātres un balandas. Tā kā man arī sanāk bieži braukt uz tām dārziņu pusēm, tad jāsaka godīgi- nu nebrauc jau viņi katru dienu uz tiem dārziņiem, tas ir stipri pārspīlēts par tiem 30 euro. Un kā tad viņi grib to dotāciju- lai ved par velti un citi lai maksā par viņiem, jeb lai dod speciālu autobusu tikai viņiem. Uz Mēmeles dārziņiem var aiziet kājām, vienīgi uz Likvērteniem ir tā patālāk, bet tur jau viņi arī nedodas katru dienu.tomēr

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 16:25

mjāā

Diez kaut kur ir jau tāda prakse, kad atmaksā braucienus? Katru dienu jau nu tur nav ko darīt- skatīties, kā zāle dīgst?

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 16:21

Kā tad

Bet ja nu pēkšņi mūsu augošajā ekonomikā kāds iedomājas pazagt? Tas pats par domu elektroenerģijas patēriņa jomā. Jāmaksā vairāk būšot tiem, kuri mazāk patērējot. Varbūt varēs iegūt daļu no CO izmešu kvotām?

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 17:47

nav pamatojuma

Lūgums interesants, bet nav redzams pamatojums.

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 17:50

Propka

Šausmas! Kas tik neienāk prātā! Studenti par savu naudu brauc uz Rīgu un atpakaļ, bet te vajag uz mazdārziņu. Kau kas traks! Jo tālāk, jo trakāk.

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 18:52

kurmis

NU ES ARī PAR TO, KA STUDENTI BRAUC PAR 50% LēTāK!
Tā kādreiz bija un vai tad valsts izputēja? Nē!
Citādi drīz te tikai pensionāri paliks!

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 20:41

čiksa

anarhija?
Leiputrija?
vai vnk bezkaunība?

pirms 4 gadiem, 2014.05.15 06:42

nu ja

Pensionāri šodien ir bagātāki kā strādājošie, kuriem vēl bērni jāaudzina. Un vizināties katru dienu..ir nu gan idejas.

pirms 4 gadiem, 2014.05.15 09:21

Solījumi

Pirms vēlēšanām domnieki taču solīja, ka cilvēkus vedīs no laukiem uz pilsētu uz pasākumiem. gads jau pagājis, neviens vēl nav vests. varbūt tā vietā varētu tos pensionārus vadāt uz mazdārziņiem, viņi vēl ir vienīgie, kas prot, var un grib paši par sevi parūpēties. Mazdārziņu kultūra tomēr ir Latvijas identitātes pazīme, tā izzudīs kopā ar veco paaudzi. jaunie jau sen neko paši sev neaudzē, zeme tiek izpārdota ārzemniekiem, drīz te būs tuksnesis...

pirms 4 gadiem, 2014.05.15 11:09

;)

Nu nav taisnība, nav...ir arī jaunie, kas audzē, dara un kopj sev piederošos īpašumus.

pirms 4 gadiem, 2014.05.15 11:36

beiža

Ja jau jāsargā dārzs, var vasaru dzīvot tur, nav jāvizinās katru dienu.

pirms 4 gadiem, 2014.05.16 11:13

ES STRĀDĀJU RĪGĀ, UN MAKSĀJU PAR BRAUKŠANU UZ DARBU, PAR TRANSPORTU. NODOKĻUS ATVELK NO MANAS ALGAS, VAI MAN NODOKĻU MAKSĀTĀJAM VĒL JĀMAKSĀ PENSIONĀRA IZKLAIDE- BRAUKŠANA UZ MAZDĀRZIŅU? NU TAČU APKAUNIETIES, PENSIONĀRI, BAUSKĀ VISPĀR NAV DARBA VIETAS.

pirms 4 gadiem, 2014.05.15 14:25

Vietējās ziņas