Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensionāri Vecumniekos sakopj kapus

Vecumnieku Brāļu kapos piektdien, 15. aprīlī, centīgi strādāja vairāk nekā 20 ļaudis – sadarbībā ar Vecumnieku novada domes saimniecības nodaļu kapus kopa pagasta pensionāru un invalīdu biedrības «Virši» dalībnieki.

Kapos sakrājušās lapas, zarus sadedzināt un aizvilkt uz zaru kaudzēm palīdz trīs pašvaldības saimniecības nodaļas darbinieki. Visu pārējo paveic paši pensionāri, «Bauskas Dzīvi» informē saimniecības nodaļas vadītājs Aivars Petruševics.

«Šeit jūtamies ļoti labi. Katru dienu vai nu esam katrs savā mājā, vai strādājam savā darbā, bet te labāk – ir kompānija. Turklāt ir iedvesma darboties – par kapu sakopšanu dome mums atvēlēs autobusu ekskursijai,» stāsta biedrības «Virši» vadītāja Mārīte Vītola.

Talkā piedalījās 24 seniori, viņu pulkā arī Antons Sparāns, kuram maijā būs 90 gadu jubileja. A. Sparāns pastāstīja, ka visus pensijas gadus aktīvi darbojas – dejo, dzied, daudz staigā un strādā.

«Mēs palīdzam cits citam dažādās jomās. Kopā ne tikai strādājam, bet arī skaisti atpūšamies, svinam apaļas jubilejas,» teic biedrības «Virši» dalībniece Dzintra Artemjeva. Viņa stāsta, ka Vecumnieku ciemā ļaudis savus pagalmus un vidi sakopj. «Staigāt pa ielām ir tāds prieks! Atceros, kādi bērnībā bija Vecumnieki, un skatos tagad – viss tik pozitīvs un sakopts,» pauž Dz. Artemjeva.

M. Vītola pastāstīja, ka Brāļu kapus biedrība kopj divreiz gadā – rudenī un pavasarī. Rudenī darba esot vairāk, jo ļoti daudz lapu. Toties pavasarī varot atļauties strādāt rūpīgāk. Biedrība pēdējos piecus gadus kopj arī Vecumnieku centra kapsētu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas