Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētīs un saglabās iecavnieku tautas tradīcijas 1

Atbalstu saņems sieviešu kluba «Liepas» projekts, kurā plānots apkopot iecavnieku svētku svinēšanas tradīcijas un darināt tautastērpus.

Projektu sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai «Liepu» valdes locekle Astrīda Vītola iesniegusi Lauku atbalsta dienestā, tam apstiprināts 3114,50 latu finansējums.Projekta mērķis ir latviešu tautas tradīciju apzināšana, stiprināšana un saturīgu atpūtas pasākumu popularizēšana, informē A. Vītola. Tā gaitā tiks apkopota informācija par iecavnieku tradīcijām latviešu tradicionālo svētku - vasaras saulgriežu jeb Līgosvētku, Apkūlību, Mārtiņu un Meteņu - svinēšanā pirms Otrā pasaules kara. Tāpēc visi Iecavas novada iemītnieki, kas atminas svētkus un vēlas atstāt vārdiskas liecības par tiem, lūgti zvanīt pa tālruni 26105868. Lūgti atsaukties arī tie, kuriem mājās saglabājušās vecas fotogrāfijas par svētku svinēšanu.Tradīcijas pētīs līdz maijam, pēc tam «Liepās» notiks seminārs. Ja par savākto informācijas krājumu būs lielāka interese, varētu notikt plašāks sarīkojums Iecavas kultūras namā, pieļauj projekta vadītāja.Otrs projekta mērķis ir darināt 22 Zemgales tautas tērpus biedrības dalībniecēm. Šo apjomīgo darbu veiks Solveigas Ikertes individuālais uzņēmums «Novads». Tērpus «Liepas» vilks latviešu gadskārtējos svētkos un citos svarīgos gadījumos, lai popularizētu mūsu kultūras bagātības. Jūnijā ar projekta atbalstu notiks sestais biedrības organizētais vasaras saulgriežu pasākums «Ziedu ugunskurs».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pūcessakta

22 tautas tērpi - LS 3114,50 ???? katrs ap simtu un vēl pārējās aktivitātes... nezinu, nezinu...

pirms 8 gadiem, 2010.02.13 13:13

Vietējās ziņas