Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieaug arodbiedrības biedru skaits 8

Gada pirmajā darba sanāksmē piektdien, 24. janvārī, pulcējās Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada izglītības iestāžu arodorganizāciju vadītāji. Uz tikšanos viņus aicināja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Bauskas starpnovadu arodorganizācijas vadītāja Māra Graudiņa.

Sanāksmes sākumā M. Graudiņa uzteica vairāku izglītības iestāžu organizāciju vadītājas par jaunu biedru piesaisti. Iecavas bērnudārzā «Cālītis» no 68 darbiniekiem arodbiedrībā ir 33. Organizācijas vadītāja Jeļena Pērkone portālam atklāja, ka arodbiedrībā iestāties darbinieki vēlas, jo tiek gatavots koplīgums. Biedriem iespējams saņemt dažādas konsultācijas, ir lielāka drošība par darbu.

 Iecavas internātpamatskolas arodorganizācijas vadītāja Dzintra Kraukle piebilst, ka pedagogiem patīk biedrības organizētie pasākumi: «Viņi var izmantot dažādas priekšrocības, par zemāku maksu noslēgt veselības apdrošināšanas līgumus.»

Vecumnieku vidusskolā sekmīgi arodorganizāciju vada Vēsma Petruševica. Viņai izdevies panākt lielāku pašvaldības atbalstu pedagogiem. Oriģinālām idejām bagāta arodbiedrības darbu Bauskas bērnudārzā «Pasaulīte» vada Ilze Vaičekone.

Sanāksmē analizēja pērnā gada veikumu, sprieda par šī gada aktualitātēm. Pedagogi izteica viedokli par iespējamām protesta formām, lai turpinātu cīņu par skolotāju atalgojuma paaugstināšanu. LIZDA Bauskas starpnovadu organizācijā patlaban ir 37 visu četru novadu izglītības iestāžu arodorganizāciju vadītāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

ints

Esmu arodbiedrības biedrs jau 25 gadus. Bija veselības problēmas, nācās ārstēties un apmeklēt sanatoriju. Lūdzu skolas arodbierības vadītājai, vai nav iespējas vismaz pusi sanatorijas izdevumus segt, man tika atteikts, naudas trūkuma dēļ. Tad neiznākšot darbinieku bērniem Ziemassvētku paciņām utt. Plānoju izstāties, arī 5 kolēģi apsver tādu iespēju.

pirms 4 gadiem, 2014.01.25 11:46

labi labi dzīviojam

labi labi labi dzīvojam,. dzied tā aktiers vienā dziesmā
še tev konfekte, bet pretim dod man kast konfekt, lai es lab dzīvo!!
Lūk tā ir ligzda!!!

pirms 4 gadiem, 2014.01.27 23:10

Es

Arī es ilgus gadus biju arodbiedrībā, maksāju biedru naudu, atvilka no algas pat darba vietā , kur strādāju amatu savienošanas kārtībā. Nekad nekādas atlaides vai privilēģijas neesmu saņēmusi, vien gada nogalē neliela dāvaniņa. Paldies, protams , par to pašu. Bet, ja parēķina, kādu summa kopā gadā samaksājam....
....un tad, kad nomira tētis, pabalstā iedeva 20ls(no kuriem atteicos!). Nožēlojami....Nu, jau dažus gadus atpakaļ kā izstājos...

pirms 4 gadiem, 2014.01.25 14:46

UČENE

KĀDA TUR ARODBEDRĪBA, TĀPAT DIREKTORI REGULĒ KĀ AGRĀK

pirms 4 gadiem, 2014.01.26 21:43

arodbiedrības priekšsēdētāja

Lasot komentārus, liekās ka Jūs nesaprotat, kas ir arodbiedrība. Esam pieraduši tikai lai dod mums, bet to ka LIZDA cīnās par mūsu algām, to ka esam apdrošināti pret nelaimes gadījumiem vai tas nav nekas. Manas organizācijas darbiniece-apkopēja par kājas lūzumu saņēma 300ls, tad tikai viņa saprata, ka labi vien bija ka ir arodbiedrībā. Runājot par to sanatoriju-mūsu kontā tās naudas ir tik cik ir un vajag visiem, ne tikai vienam apmaksājot sanatoriju. Vai tiešām kļustam tikai par sava labuma meklētājiem.

pirms 4 gadiem, 2014.01.27 09:38

hmmm

lūdzu pastāstiet kāds ir atalgojums arodbiedrības priekšsēdētājiem, to darbiniekiem un juristiem, kā arī lūdzu nosauciet reālos gadījumus, kad esat izcīnījuši ko labu priekš biedriem, ne tikai priekš savas kabatas.

pirms 4 gadiem, 2014.01.27 17:22

VID

Kas tur tai strīpainajai tantei ??
- Melnā kaste? Vai Melnā Kase???

pirms 4 gadiem, 2014.01.27 23:12

oga

Māra zemenes lasīt foršāk , tur tā neapliek.

pirms 4 gadiem, 2014.02.03 12:05

Vietējās ziņas