Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieaugušajiem piedāvā izglītības iespējas Bauskā 3

Ikviens mūspuses novadu iedzīvotājs, kurš ir nodarbināts un vecumā no 25 gadiem, aicināts pieteikties mācībām 18 izglītības programmās, lai mainītu vai pilnveidotu savu profesionālo kompetenci vai iegūtu jaunu profesiju, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāve Kristīne Keiča.

Šāda iespēja tiek piedāvāta Eiropas Savienības fondu projektā «Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide», kuru īsteno VIAA sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.

K. Keiča atklāja, ka pirmajā pieteikšanās kārtā Bauskas novadā ir pieejamas 18 izglītības programmas. «Bauskas un apkārtējo novadu iedzīvotāji var pieteikties mācīties arī citās Latvijas pilsētās vai novados, ja var to savienot ar darbu un dzīvi savā pilsētā vai novadā. Kopā visā Latvijā pieejamas 770 izglītības programmas,» skaidro VIAA pārstāve.

Līdz 6. novembrim ir izsludināta pirmā pieteikšanās kārta mācībām četrās nozarēs, kurās pašlaik ir vislielākais kvalificētu speciālistu trūkums Latvijas darba tirgū. Bauskā vēl pirmdien, 6. novembrī, ir iespējams pieteikties mācībām būvniecībā (14 izglītības programmas), metālapstrādē, mašīnbūvē un mašīnzinībās, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, informācijas un komunikācijas tehnoloģijās, kā arī kokrūpniecībā.

Paredzēts, ka mācības sāksies 2018. gada janvārī, un Bauskā tās piedāvās mācību centrs «Buts» un «Austrumvidzeme».

Mācībām var pieteikties ikviens strādājošs vai pašnodarbināts iedzīvotājs vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību. Liela pieteikumu skaita gadījumā priekšrocības uzņemšanā būs pieaugušajiem vecumā pēc 45 gadiem, kuri strādā profesiju klasifikatora 5., 7., 8. un 9. pamatgrupu profesijās, proti, ir pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, kvalificēti strādnieki un amatnieki, iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri vai vienkāršajās profesijās strādājošie, jo tieši šīs iedzīvotāju grupas ir visvairāk pakļautas bezdarba riskam nākotnē.

Lielāko daļu mācību apmaksās ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem būs jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var segt arī darba devējs. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības būs pilnībā bez maksas, kā arī pieejams atbalsts reģionālajai mobilitātei, savukārt strādājošajiem ar invaliditāti – asistenta vai surdotulka izmaksu kompensācija.

Sīkāka informācija par mācībām, pieteikšanos un projektu pieejama vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es

Forssi 5 datumaa izlasu ka liidz 6 datumam var pieteikties

pirms gada, 2017.11.06 18:08

XX

Es arī, vai ātrāk šo informāciju nevarēja padot? Kauns!

pirms gada, 2017.11.09 08:38

arī gribu mācīties

Jā, tiešām, kāpēc šī dīvainā iestāde VIAA nav laikus ielikusi kādu reklāmu vai sludinājumu par šiem kursiem vai mācībām? Valsts iestādes maz domā, lai līdz cilvēkiem nonāktu informācija, netērējas, jo viņiem mēs esam "pofig".

pirms gada, 2017.11.10 18:04

Vietējās ziņas