Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piecu gadu jubileju svin Mežotnes deju kopa «Ducis» 8

Bauskas novada Mežotnē pēc ilgāka pārtraukuma dejošanas tradīcijas atjaunoja pirms pieciem gadiem, kad izveidoja vidējās paaudzes deju kopu «Ducis».

Tās vadītāja Ilze Lazdiņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka iniciatīva atjaunot tautas deju kopu nākusi no vietējiem Strēlnieka ciema iedzīvotājiem. Sākumā bijuši tikai daži pāri, tad to skaits izaudzis līdz sešiem. Tā radusies ideja kopai dot nosaukumu «Ducis».

Mežotnes dejotāji ir viens no retajiem kolektīviem, kurš guvis vismazāko pašvaldības materiālo atbalstu. Puiši lepni, ka šogad koncertā var uzvilkt jaunās, par pašu naudu gādātās vestes. Meitām gan brunčus nācies aizlienēt. Vadītāja neslēpj, ka pagasta pārvaldes atbalsts ir, taču tērpu iegādei ar to nepietiek. Arī projektu rakstīšanā, lai piesaistītu dažādu fondu līdzekļus, līdz šim nav veicies.

Vietējais zemnieks Juris Maslovs un pašvaldības lietvede Nijole Koļesņikova kolektīvā ir no tā pirmsākumiem. Juris dejojis tad, kad vēl mācījies vietējā Bērzu skolā. Ar prieku uzņēmis ziņu, ka pagastā atjauno pieaugušo deju kopu. N. Koļesņikova neslēpj, ka dalībnieki paši gādā tērpus un priecājas par katru iespēju uzstāties, jo tikai tā viņi cer sasniegt lielo mērķi – 2018. gadā dejot Latvijas simtgadei veltītajos Dziesmu un deju svētku koncertos «Daugavas» stadionā Rīgā.

Viens solis mērķim tuvāk ir sperts šopavasar, kad kolektīvs izdomāja un pašu spēkiem darināja deju kopas karogu. Sestdien, 9. aprīlī, to pirmo reizi svinīgi atrādīja publikai kolektīva piecu gadu jubilejas koncertā «Deju vējos man dvēsele kaist...».

«Bauskas Dzīve» novēroja, ka deju kopas jubilejas sarīkojumu neapmeklēja novada vadošās amatpersonas, ne kultūras jomu uzraugošie speciālisti, ne deputāti, arī no Mežotnes pagasta ievēlētais te nebija.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Pilns ducis

Šī pagasta kultūras jomu pārstāvošie jau ļoooti sen darbojas tikai un vienīgi savtīgos nolūkos. Savukārt kultūras joma ir tā, kas pagasta vadībai interesē vismazāk.

pirms 2 gadiem, 2016.04.12 09:54

Ciemiņš

Prieks par labu kolektīvu. Lai "Ducim"veicas! Žēl,ka novada "lepnie" kolektīvi neatbalstīja jubilārus.

pirms 2 gadiem, 2016.04.12 10:29

lepnā

Vai jubilāri kādus bija uzaicinājuši?

pirms 2 gadiem, 2016.04.13 16:12

for lepnā

Šiem cilvēkiem pašiem jāsaprot, ka jābūt.

pirms 2 gadiem, 2016.04.13 17:57

skatītāja

Mežotnes dejotāji malači-braši, sprigani un smaidīgi! Lai Jums veicas!daudz laimes dzimšanas dienā!!! Tikai pasākuma vadītājs gan lika vilties -tā gaudulīgā balss,tās jēlās,parupjās anekdotes deju starplaikos, prieku un smieklus neviesa, jo zālē bija arī bērni. Par to gan vadītājam jāaizdomājas uz nākošajiem pasākumiem!

pirms 2 gadiem, 2016.04.13 07:52

pasākuma apmeklētāja

Paldies par jauko koncertu.Prieks par jums!!!Lai veicas arī turpmāk.Par novada-pagasta vadību-nu nožēlojami,ko lai vairāk saka.....Vēlreiz daudz laimes!!!!! Ilze malacis.

pirms 2 gadiem, 2016.04.13 10:28

aha

Malači. Man tā mazā čirka- Ilzīte ļoooti patīk!!!

pirms 2 gadiem, 2016.04.13 15:32

Vietējās ziņas