Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvā lētāku variantu – abonementa biļetes 7

Abonementa biļešu iegāde regulārajiem sabiedriskā transporta izmantotājiem var ļaut ietaupīt līdz vairākiem eiro. Ar 1. oktobri abonementa biļetes būs pieejamas 29 SIA «Aips» apkalpotajos vietējās nozīmes maršrutos.

Pasažieri, kuri regulāri izmanto sabiedrisko autobusu pakalpojumus, varēs izvēlēties braukšanas paradumiem atbilstīgu abonementa biļeti un par braucienu maksāt lētāk. Atlaides braucieniem piemērotas no desmit līdz pat 20 procentiem. Maksimālo atlaidi iespējams saņemt, mēnesī braucot 18 un vairāk dienas abos virzienos. Pirms abonementa biļetes iegādes pasažieris pats var izvēlēties, kuros datumos viņš brauks. Tas tiks norādīts īpašajā biļetes kartītē. Abonementa biļeti var iegādāties, piemēram, tikai darbdienām.

SIA «Aips» piedāvā biļetes pirkt gan privātpersonām, gan juridiskajām personām. «Aipa» vadītājs Uldis Kolužs skaidro, ka jau pašlaik daži uzņēmēji sedz saviem darbiniekiem ceļa izdevumus, nopērkot viņiem mēnešbiļetes. Šo pakalpojumu izmanto arī skolēni. Abonementu biļetes var iegādāties Autoostas kasē, pieteikumu var noformēt un nosūtīt uzņēmumam pa elektronisko pastu. Maksājumu var veikt skaidrā naudā vai arī internetbankā. Elektroniski pasūtītās biļetes varēs saņemt Autoostas kasē.

SIA «Bauskas autoosta» vadītājs Jānis Kļaviņš informē, ka pašlaik šādas biļetes izmanto skolēni. Savukārt pieaugušie līdz šim abonementa biļetes iegādājušies reti. Jaunievedumam ir savas pozitīvās, diemžēl arī negatīvās puses. Samaksājot par plānotajiem braucieniem iepriekš, var ietaupīt līdz pat 20 procentiem. Piemēram, ja biļete abos virzienos vienā dienā maksā 2,10 eiro, tad oktobrī, braucot uz darbu 21 dienu, nāksies iztērēt 44,10 eiro. Iegādājoties mēnešbiļeti šīm darbdienām, tā maksās tikai 35,28 eiro. Ietaupījums ir 8,82 eiro. Taču, ja dažādu iemeslu dēļ kādā no dienām brauciens ar sabiedrisko transportu izpaliek, nauda aiziet zudumā.

Daudz labāks variants būtu, ka līdzīgi kā Rīgā varētu iegādāties e-talonu ar atlaidi, piemēram, 20 braucieniem. Tādējādi pasažieris nebūtu piesaistīts konkrētiem datumiem, bet varētu šo talonu iztērēt tad, kad vajadzīgs braukt. J. Kļaviņš cer, ka nākotnē šāda sistēma varētu tikt ieviesta. Taču pagaidām ar pārraugošās institūcijas – valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD) – akceptu ir ieviesta kārtība, kas pasažierim liek iepriekš paredzēt braukšanas dienas.

Brunaviete Laima Kukute ikdienā brauc uz darbu Bauskā. Taču mēnešbiļetes iegāde nav apsvērta, jo gadās, kādu dienu vīrs atbrauc pakaļ, citreiz vēl kāds brauciens izpaliek. Līdz ar to abonementa biļetes vajadzība ir rūpīgi jāizvērtē. Iepriekš apmaksāta talona iegāde ar noteiktu braucienu skaitu bez konkrētām dienām būtu izdevīgāka.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

nordeka?

kur jūsu kantora atlaides?
abonomentu biļetes posmā Rīga _Bauska nav pieejamas.

pirms 2 gadiem, 2016.09.28 14:04

Aina

Patiesībā visos Aips maršrutos arī līdz šim pasažieri varēja iegādāties mēnešbiļetes...

pirms 2 gadiem, 2016.09.28 16:10

jaa,.

man liekas , ka vins jau labu laiku braukaa Nordekas busaa , Riga- Bauska,.

pirms 2 gadiem, 2016.09.28 21:15

Vietējās ziņas