Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piektajā Koku dienā Dzimtmisā rekordliels dalībnieku skaits 1

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolā piektajā ikgadējā Koku dienā ceturtdien, 23. aprīlī, bija pulcējušās vairāk nekā 20 komandas no Latvijas 18 skolām.

Konkursa jubilejā jauniešus gaidīja jau zināmi un jauni uzdevumi 20 pieturvietās muižas parkā, liekot sakopot visas zināšanas par mežu, kokiem un dabu, pierādīt sportiskumu un spēju sadarboties komandā.

Vecumnieku novada Misas vidusskolas komanda Koku dienā ir pastāvīga dalībniece. Skolotāja Ingrīda Vaisjune vada vienu sacensību pieturas vietu, kurā jārāda komandas prasmes tūrisma sporta elementos, pārvietojoties pa virvēm, dēlīšiem, u. c.

Savus audzēkņus divās komandās uz Dzimtmisu, pašas kādreizējo skolu, bija atvedusi Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagoģe Solvita Lauzēja. Puiši pierādīja izcilu spēju sadarboties, pildot uzdevumu ar mērkoku, uz kura visiem kopā bija jāpārvieto viens no komandas dalībniekiem.

Meža konsultāciju pakalpojumu centra speciālisti Agris Kauliņš un Rita Daščiora rādīja skolēniem koku mērīšanas paņēmienus. «Sadarbība ar skolām ir laba iespēja jauniešus ieinteresēt par mežu apsaimniekošanu,» uzsver speciālisti.

Bērni rādīja labas zināšanas praktiskajos darbos – pazina kokus pēc lapām un stumbra ripām, pēc apraksta atrada konkrētus kokus skolas apkārtnē, «slēpoja» visi pieci ar vienu koka dēļu pāri u. c.

Komandas ļoti aizrāva foto konkurss ar zīmīgu dabas objektu meklēšanu un bildēšanos pie tiem muižas parkā. Jau ierastajām krustvārdu mīklām, koku nosaukumu meklēšanai burtu režģī un tautasdziesmu salikšanai pareizā kārtībā piepulcējās «mizgrauža» sabojātā Imanta Ziedoņa «Zaļā pasaka» un citi atjautības uzdevumi.

Jaunums bija tautasdziesmu par dabu noteikšana pēc melodijas. Šo konkursu rosinājusi un vadīja Dzimtmisas mūzikas pedagoģe Judīte Sirsniņa. Konkursa rīkotāju pamatkomanda ir pedagoģes Velga Ērgle, Iveta Salgrāve un Māra Slapiņa, taču aktīvu atbalstītāju pulkā ir gan visi Dzimtmisas pedagogi un darbinieki, gan ap 30 audzēkņu.

Direktore Jana Arāja ar ziediem un velti pateicās vecākiem – konkursa atbalstītājiem. Viņu vidū ir Skalderu, Ziemiņu, Stūrmaņu, Kalniņu, Dubrovsku ģimene. Ilona Skaldere ar jaunajām palīdzēm uz ugunskura lielajā katlā gatavoja zupu, kas sāka smaržot jau konkursa atklāšanas laikā un dalībniekiem ļoti garšoja.

Visās norisēs piedalījās Latvijas Ekoskolu programmas vadītājs Daniels Trukšāns, kurš uzsvēra – kopš pirmās reizes Koku diena augusi gan dalībnieku skaitā, gan uzdevumu daudzveidībā, tas ir lielisks piemērs jaunām mācību metodēm.

V. Ērgle «Bauskas Dzīvei» sacīja: «Sākumā nelielā ideja izaugusi par plašu sarīkojumu un kļūst par tradīciju. Dzimtmisas skolēni aicina rīkot skolā pašiem savu Koku dienu, citādi konkurence dalībai komandā ir pārāk liela, un katram gribas pamēģināt spēkus uzdevumos. Jaunieši Koku dienu gaida tikpat dedzīgi kā filmu «Bada spēles». Tā ir liela atzinība mūsu kopējam darbam.»

Pedagogi no citām skolām iemūžināja audzēkņu darbošanos. Rīgas pedagoģes baudīja iespēju ieelpot lauku gaisu un apskatīt gleznaino muižas apkārtni. Vairāki viesi «Bauskas Dzīvei» apstiprināja, ka piedalīsies sacensībās arī turpmāk, jo tas ļauj satikt domubiedrus, pārbaudīt zināšanas un smelties jaunas idejas. Tālākie braucēji izmantojot iespēju pa ceļam apmeklēt citas apskates vietas.

Jau vēstīts, ka Koku dienas tradīciju Dzimtmisā iedibināja kā daļu no ekoskolas izglītības programmas. Skolas audzēkņi ar pedagogiem piedalās arī «Mammadaba Meistarklasē» un citās zaļās izglītības norisēs. Skolai ir Zaļais karogs, vienu gadu tā bijusi «Mammadaba vēstniecība».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

paldies

Fantastiskā trijotne Ērgle, Slapiņa un Salgrāve. Lauku skolas dvēsele, kuras ar sirsnību bērni atceras vēl pēc gadiem. Forši.

pirms 4 gadiem, 2015.04.25 07:55

Vietējās ziņas