Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieminekļa maketu «iesēdina» vidē 9

Saules dārzā Bauskā trešdien, 16. aprīlī, interesenti varēja aplūkot topošā pieminekļa Vilim Plūdonim maketu. To te izvietoja tēlnieks Ģirts Burvis, kā arī SIA «Arhitektu birojs «Vecumnieks&Bērziņi»» speciālisti.

Portālam tēlnieks pauda prieku, ka objekts, viņaprāt, lieliski iekļaujas vecpilsētas vidē: «Te redzu apliecinājumu iecerei veidot tēlu dabiskā augumā. Tādējādi dzejnieks negūst monumentālu veidolu, bet ir viens no mums.» Gandarījumu pauda arī domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks: «No Saules dārza stūra Kalēju ielas malā ir lielisks skats ar gulbjiem virs vecpilsētas jumtiem.»

Saimnieciskās nodaļas speciālists Voldemārs Čačs  pastāstīja, ka līdz pieminekļa atklāšanai augusta sākumā tiks atjaunota strūklaka, novāktas vecās šūpoles, veikti labiekārtošanas darbi. Finansējums šiem darbiem novada budžetā ir atvēlēts.

Būvvaldes vadītāja Dace Putna un arhitekte Sandra Smolija uzsvēra, ka Saules dārzs ir iemīļota ģimeņu atpūtas un bērnu rotaļu vieta. Tādēļ tika izsvērtas dažādas iespējas laukumā izvietot soliņus, rotaļu rīkus, šūpoles. Saules dārzu plānots veidot kā atpūtas un pastaigu vietu, kurā nolasāma arī pilsētas senākā vēsture.

R. Ābelnieks piebilda, ka aprīkojumu aktivitātēm te varēs uzstādīt tikai pēc tam, kad teritorijā tiks veikta arheoloģiskā izpēte un pārbedīti kauli, jo Saules dārzs izsenis bijusi apbedījuma vieta. Šos darbus varētu iekļaut novada nākamā gada plānos.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

novadniece

Interesants,pārskatāms,neparasts piemineklis!
Lai izdodas!
Paldies idejas autoriem un tās īstenotājiem!

pirms 4 gadiem, 2014.04.17 13:57

Saules dārza kaimiņi

Jauki.Paldies cilvēkam par šo ideju.

pirms 4 gadiem, 2014.04.17 17:00

u

.,. ruksis esi, ja!??)))))

pirms 4 gadiem, 2014.04.18 00:15

xxx

Ne ruksis- vienkārši cūka!!!

pirms 4 gadiem, 2014.04.19 07:08

Omīte

Ņemot vērā, ka strūklaka vairākas reizes tika izdemolēta, ir skaidrs, ka pieminekli gaida tas pats liktenis.Vienīgais risinājums: uzstādīt videokameras. Tad arī strūklaku varēs atjaunot, tā bija jauka.

pirms 4 gadiem, 2014.04.18 09:16

Y

pēc strūklotāju un krāmētāju ieskata tam podam trūkst osas

pirms 4 gadiem, 2014.04.18 14:37

Vietējās ziņas