Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piemirstā Latvijas neatkarības alternatīva 3

Skumja pagātnes atmiņu ēna klājās par pasākuma dalībniekiem, kas Bauskas muzejā bija ieradušies aplūkot Latvijas Pilsoņu kongresa piemiņai veltītu izstādi. Sanākušie atzina, ka pirms 27 gadiem īstenotās vēlēšanas gaidīto rezultātu nesasniedza.
 
Bauskas muzejā 16. novembrī satikās un atmiņās dalījās aptuveni 20 Latvijas Pilsoņu kongresa delegātu un tā laika notikumu dalībnieku.
«Pilsoņu kongress bija otrs, rezerves ceļš uz neatkarību, ja Augstākā Padome (AP) 4. maijā nobalsotu citādi,» dažos vārdos šī politiskā veidoja nozīmīgumu raksturoja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, savulaik Latvijas Pilsoņu kongresa (LPK) delegāts. Tomēr vēsture aizgāja citu ceļu, un kongress nokļuva aizmirstībā.

Idejas par pilsoņu kongresu savulaik atvestas no Igaunijas. «Kaimiņzemē tas viss notika ātrāk, un ideju atvedām uz Latviju,» stāsta aktīvists Antons Mikoss. Tomēr atšķirībā no Igaunijas pie mums vēstures ceļi mainījās. «Igaunijā pilsoņu kongress un Augstākā padome sanāca kopā un kopīgi balsoja par neatkarību. Pie varas lielākoties nokļuva Pilsoņu kongresa pārstāvji. Latvijā bija citādāk – tautas daļa, kam bija tiesības lemt par Latvijas nākotni, palika nomalē. Par neatkarību lēma PSRS likumdošanas stilā, un tāda vara arī saglabājās,» pauda A. Mikoss.

Par pašreizējo situāciju sarūgtināti bija gandrīz visi. «Esmu priecīgs par savu līdzdalību kongresā un gandarīts par tiem, kas strādāja Latvijas brīvības atgūšanas vārdā un nav aizmirsuši augstos ideālus. Esmu sarūgtināts, ka mūsu pārstāvniecība Saeima nav konsolidējusies Latvijas pilsoņu reālai pārstāvniecībai,» atklāja LPK delegāts Raimonds Cakars.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» 21. novembra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Hi hi hi !

Skumjās pagātnes atmiņu ēnas kliedējat šodienas svētkos !
ANO Ģenerālsapulce 24.jūlijā 2013.g. vienbalsīgi 19.novembri apstiprināja par Pasaules Tualešu dienu !
TUR nevar delegātus sūtīt, TUR pašam jāiet d... un pļ... - tādēļ arī vienbalsīgi.

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.19 14:57

Njā ...

Izskatās, ka tu pats uz savu tualeti tā arī nepaspēji ... Tas nekas, ka slikti smako. Galvenais, ka dupsis siltumā. Vai ne ?

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.19 23:00

Fakts

Tie LPSR VDK vadītie jūs nu galīgi saskumdināja - PSKP 19.konferences delegāta D.Īvāna vadītā Tautas Fronte jūs izmeta sētmalē.

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.20 15:27

Vietējās ziņas