Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieņem Vecumnieku novada budžetu 6

Vecumnieku novada domes sēdē trešdien, 27. janvārī, pieņemts pašvaldības 2016. gada budžets. No 15 deputātiem 13 balsoja par, divi – pret.

Sēdes laikā pieņēma pēdējās izmaiņas budžetā, paredzot pedagogiem atvaļinājuma pabalsta paaugstināšanu no 25 procentiem līdz 30 procentiem no algas. Deputāti nobalsoja par ierosinājumu palielināt novada budžeta izdevumu daļu par apmēram 5000 eiro. Tas arī bija vienīgais apspriežamais jautājums. Pēc deputātu teiktā, lielākais darbs tika ieguldīts apvienotās finanšu komitejas sēdē, kad diskusijas ilga līdz astoņiem vakarā. Savukārt vēl pirms tam budžets apspriests ar pagastu pārvalžu, pašvaldības iestāžu vadītājiem un darbiniekiem.
Budžeta kopējie ieņēmumi plānoti nedaudz lielāki par astoņiem miljoniem eiro, izdevumi – gandrīz 8,8 miljoni eiro. Starpību plānots segt no budžetu līdzekļu atlikuma 2016. gada sākumā, kas bija apmēram viens miljons eiro.

Pret budžeta pieņemšanu balsoja Gunārs Puziņš un Andris Lisovskis. «Iedzīvotāju skaits samazinās, bet novada administrācijas restrukturizācija nenotiek, darbinieku skaits tikai pieaug, un algas arī ceļas,» neapmierināts ar jauno budžetu bija A. Lisovskis.

Savukārt G. Puziņš pievērsa uzmanību tam, cik līdzekļu plānots tērēt pagastiem. «Tas ir kārtējais nesabalansētais budžets. Izrēķinot, cik finansējuma veltīts Vecumnieku pagastam un pārējiem, skaitļi ir pārsteidzoši,» komentē G. Puziņš. Viņš nosauc vairākus piemērus. Kultūras jomā Vecumnieku pagastam atvēlēti 220 tūkstoši eiro, bet Stelpes pagastam – 23 tūkstoši. Teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai Vecumnieku pagastā paredzēts 451 tūkstotis, Stelpes pagastā – 20 tūkstoši, otram lielākajam pagastam Skaistkalnei – 101 tūkstotis eiro. Sporta jomā Vecumnieku pagastam atvēlēti 50 tūkstoši eiro, citiem pagastiem – no 2600 līdz 8000 eiro. «Es piekrītu, ka Vecumnieki ir lielākais pagasts, taču šeit lielāko tiesu iedala centram, nomalēm tiek maz,» uzskata G. Puziņš.

Abi deputāti nepiekrita arī atalgojumu palielināšanai pēc procentuāla principa, par pamatu ņemot minimālās algas pieaugumu. 2015. gadā budžetā atalgojums pieauga mazo algu saņēmējiem, bet šogad – visiem. Novada domes priekšsēdētājs par pienākumu pildīšanu saņems 2150 eiro, priekšsēdētāja vietnieks – 1721 eiro.

Opozīcijas pārstāvji uzskata, ka ne visi deputāti, kas nobalsoja par budžeta pieņemšanu, to atbalsta. «Trīs galvenie «spēlētāji» – priekšsēdētājs, izpilddirektors un vietnieks – nolemj, kā būs, un tas arī viss! Pārējie balso par, jo saņem atalgojumu no novada,» uzskata A. Lisovskis. Tikai trīs deputāti nav saistīti ar amatiem, kuru atalgojumu var ietekmēt domes lēmumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

io

Negribētos, lai minētie kungi būtu pretī runātāji tikai tādēļ, lai celtu traci. Skaitļi, kas minēti argumentos, ir 'runājoši", bet es ieteiktu tiem līdzi nolikt iepriekšējo gadu un noteikti procentuālo pieaugumu katrai pašvaldībai. tikai tā var kaut kādu līdzsvaru ieraudzīt vai arī neieraudzīt!

pirms 2 gadiem, 2016.01.29 11:26

Lisovskim

tur gan piekrītu, ka daudz par atalgojumu nolemj trīs personas novadā, skatoties "pēc deguniem".
viņiem laikam vislabāk ir zināms, cik un kam vajag..

pirms 2 gadiem, 2016.01.29 15:24

Lisovskis

Cik gribu, tik maksāju, bet jūs, "tauta", ejiet ieskrieties!

pirms 2 gadiem, 2016.01.29 20:17

R.V.

Ir virkne amatu, kur darbinieki nav savā vietā. Neko nedara, bet algu saņem un nemaz nejūtas neērti.

pirms 2 gadiem, 2016.01.29 20:53

Juris M

Pilnīgi piekrītu....bet nav ko satraukties.....katrs saņems pēc nopelniem....ja ne tagad....tad vēlāk...

pirms 2 gadiem, 2016.01.29 22:51

Janka

Ko dara aktivitātes centrs ar Leontīni priekšgalā? Pilnīgi neko, tikai parazitē uz nodokļu maksātāju rēķina. Cik ilgi tā var turpināties???

pirms 2 gadiem, 2016.01.30 00:09

Vietējās ziņas