Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsonības iegūšanai dokumentus iesniedz Bauskā 3

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei ar 1. martu pārņemot naturalizācijas procesa funkcijas, Bauskas nodaļā līdz 11. martam saņemti pieci iesniegumi, daudz vairāk iedzīvotāju konsultēti par pilsonības iegūšanu.Tā «Bauskas Dzīvi» informē pārvaldes Bauskas nodaļas vadītājas vietniece Indra Hiršfelde. Iesniegumi par Latvijas pilsoņa statusa noteikšanu saņemti no cilvēkiem, kuri ir latvieši, bet viņu vecāki vai vecvecāki uz 1940. gada 17. jūniju nav bijuši Latvijas pilsoņi. Viens iesniegums saņemts no bērna, kurš dzimis pēc 1991. gada 21. augusta Latvijā nepilsoņu ģimenē. Saskaņā ar Pilsonības likumu šo bērnu var reģistrēt par Latvijas pilsoni. Viens nepilsonis Bauskas nodaļā iesniedzis dokumentus pilsonības iegūšanai naturalizācijas kārtībā. Iedzīvotāji, kuri Bauskas nodaļā konsultējušies par pilsonības iegūšanu naturalizācijas kārtībā, bijuši apmierināti, ka atbildes var saņemt un dokumentus iesniegt Bauskā, nebraucot uz Rīgu un Jelgavu, kā tas bija līdz 1. martam. Eksāmeni gan būs jākārto Rīgā, atgādina Indra Hiršfelde.Taču, ja kādā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā (PMLP) tiks saņemts vērā ņemams skaits naturalizācijas pieteikumu, pārbaudījumus varētu organizēt arī tajā pilsētā, kur atrodas nodaļa. Tā skaidrojis PMLP priekšnieks Vilnis Jēkabsons, 10. martā tiekoties ar Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas deputātiem.Deputāti uzklausīja informāciju un pārrunāja pārmaiņas naturalizācijas procesa norisē, kopš šīs funkcijas sākusi veikt Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, informē Saeimas preses dienests.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

latvietis

Piedodiet, bet jābūt muļķim, lai nesaprastu, ka tautība un pilsonība nav viens un tas pats. Es šeit runāju par to, ka, ja esmu pēc tautības latvietis, tad man , lai iegūtu pilsonību, nav jāmeklē senči Latvijas pilsoņi, man tā pienākas pavisam pēc cita panta un Pilsonības likumu zinu ļoti labi bez pārlasīšanas.

pirms 8 gadiem, 2010.03.18 09:36

Latvietim

Godātais, tautība nudien nav tas pats kas pilsonība. Palasiet Pilsonības likumu labāk pats.

pirms 8 gadiem, 2010.03.14 16:08

latvietis

Indrai vajadzētu palasīt Pilsonības likumu, ja mana tautība ir latvietis, tad kāds sakars te ar maniem vecākiem vai vecvecākiem un viņu pilsonībām līdz 40. gadam?

pirms 8 gadiem, 2010.03.14 09:56

Vietējās ziņas