Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsonību iegūt mudina ģimenes locekļi 2

Bauskas un Iecavas novada četri iedzīvotāji pirmdien, 18. aprīlī, svinīgi solīja uzticību Latvijas Republikai. Tādējādi viņi nokārtojuši vienu no pēdējām formalitātēm, lai kļūtu par pilntiesīgiem mūsu valsts pilsoņiem.

Visi jaunie pilsoņi Latvijā dzīvo ilgus gadus, daži šeit ir pat dzimuši, taču ar pilsonības iegūšanu nav īpaši steigušies. Tagad to paveikt mudinājuši ģimenes locekļi, draugi, kā arī praktiska nepieciešamība.

Brunaviete Biruta Kanapecka ir dzimusi un augusi Latvijā. Taču viņas māte bija lietuviete, tādēļ arī meitai nebija mūsu valsts pilsonības. Viņa atzīst, ka līdz šim bez šīs formalitātes iztikusi. Tagad ir plānos tāls ceļojums pie dēla. Tādēļ nolemts nokārtot formalitātes, jo ar Latvijas, vienlaikus arī ES pilsoņa pasi došanās tālajā ceļā būs drošāka.

Valentīna Lukjanova, kas pašlaik strādā lielveikalā «Maxima», no Baltkrievijas Latvijā ieradās 1977. gadā. «Bija dažādi iemesli, kādēļ pilsonību netiku ieguvusi. Tagad nolēmu beidzot lietas sakārtot un kļūt par pilnvērtīgu cilvēku. Darbā nākas runāt latviski, tādēļ ar to problēmu nebija. Rakstiskajā pārbaudījumā gan bija grūti. Taču tagad esmu lepna, ka visu paveicu,» «Bauskas Dzīvei» atzīst V. Lukjanova.

Krievijā dzimusī Valentīna Pļetņova jau ilgus gadus dzīvo Latvijā. Tagad, esot pensijā, bērni un mazbērni, kuri ir mūsu valsts pilsoņi, mudinājuši arī viņu naturalizēties. Vēstures zināšanu pārbaudē problēmu neesot bijis, taču himnas tekstu ar pirmo reizi nav izdevies pareizi uzrakstīt. Grūtības sagādājusi garumzīmju rakstība.

Oļega Belovinska vecāki Latvijā ieradušies no Baltkrievijas. Viņš pats ir mācījies Iecavas vidusskolā, pašlaik strādā Ķekavā. Pēc skolas pilsonību nav ieguvis, pēcāk pēc tās nav bijusi īpaša nepieciešamība. Tagad, draugu un paziņu mudināts, nolēmis nokārtot nepieciešamos pārbaudījumus. Īpašas grūtības tas viņam neesot sagādājis.

Pilsonības likums noteic, ka solījumu par uzticību Latvijas Republikai jaunie pilsoņi lasa svinīgā ceremonijā. Mūspuses pilsoņiem to organizē Bauskas novada domes sēžu zālē. Jaunos pilsoņus pirmdien, 18. aprīlī, uzrunāja Valsts naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs, sveica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Par muzikālo sveicienu gādāja Bauskas sākumskolas folkloras kopa. Īpašu pārsteigumu brunavietei Birutai Kanapeckai bija sarūpējusi kaimiņiene Valentīna Pozņaka. Jaunajai pilsonei viņa dāvāja pašas darinātu piespraudi Latvijas karoga krāsās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

latviete

Ja dzivo Latvija,tad ir jabut Latvijas pilsonim.ta tik uz prieksu!

pirms 3 gadiem, 2016.04.19 14:35

mietpilsonis

Skaisti jau skan...sarosījušies patrioti...

pirms 3 gadiem, 2016.04.19 18:21

Vietējās ziņas