Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundālē atklāj bērnu rotaļu laukumu 3

Rundāles novada Pilsrundālē pie Saulgriežu mājas uzstādīts mūsdienīgs bērnu pilsētiņas daudzfunkcionāls modulis. Tas papildina jau esošās, daudzus gadus kalpojušās ierīces.Apkārtējās mājās dzīvo daudz dažāda vecuma bērnu, un šis rotaļu laukums ir ļoti gaidīts. Te ir ko darīt arī pavisam maziem bērniem, derētu vienīgi vēl kāds soliņš, kur piesēst mammām un omītēm, tā spriež pensionāre Zofija Čerikova. Daudzdzīvokļu namu apkārtni kopj simtlatu programmā nodarbinātā Ināra Smagare. «Bērni pēc stundām atskrien, laukumā uzstādītie rīki tik koši skaisti, lai tik nu prot saudzēt,» tā Ināra.Gaidot autobusu uz Viesturiem, pēc stundām rotaļu laukumā pakavējas Pilsrundāles vidusskolas 5.b klases skolnieces Gundega, Kitija, Baiba un aizrautīgi izmēģina visus rotaļu rīkus pēc kārtas. «Mums Viesturos arī tāds laukums derētu,» nosaka meitenes. Bērnu laukumu atklās šodien, 19. maijā, plkst. 14, informē Laura Ārente, pašvaldības projektu un sabiedrisko attiecību speciāliste. Līga Helviga no bēbīšu skoliņas «Riekstulītis» sola uz rotaļu laukumu atvest pārsteigumu - kādu visiem mīļu pasaku tēlu. Viņa piebilst: «Dzīvoju tieši pretī laukumam, mana meitiņa Sabīne šajā jaunajā laukumā varētu pavadīt visu dienu. Domāju, ka ikviena mamma ir priecīga par šo ieguvumu.»Tas iekārtots, īstenojot projektu «Publiskās infrastruktūras kvalitātes uzlabošana Rundāles pagastā». Tajā vēl pašlaik labiekārto daudzdzīvokļu mājas «Zemzari» apkārtni. Ēkas pirmajā stāvā atrodas bibliotēka, ģimenes ārsta prakses vieta un aptieka. Uzstādīs vairākus soliņus, atkritumu tvertnes, statīvu velosipēdu novietošanai. Laukuma aprīkojuma un labiekārtošanas komplektu uzstāda SIA «Verity».Minētais projekts ļauj rekonstruēt arī Lejnieku ielu Pilsrundālē, kur darbus veic SIA «Viona», kā arī pagarināt pastaigu celiņu no Mežotnes baznīcas līdz Vīna kalnam, uzstādot koka laipu. Tehnisko projektu veicamajai aktivitātei gatavo SIA «Manass».Pirms novada pašvaldības vēlēšanām Pilsrundāles iedzīvotāji bija rosinājuši, lai pie daudzdzīvokļu namiem būtu rotaļu laukums, tiktu sakārtota pieeja bibliotēkai un ģimenes ārsta prakses vietai. Tagad tas tiek izpildīts. Visus minētos uzlabojumus pilnībā pabeigs līdz šī gada 30. decembrim. Projekta kopfinansējums ir 140 tūkstoši latu, no tiem Ls 86 776,84 ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai līdzekļi, Ls 21 694,21 - no valsts budžeta, bet Ls 28 925,63 iegulda Rundāles novada dome, informē finanšu nodaļas vadītāja Marija Teišerska.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vietējais

Manuprāt galvenais ir, lai bērniem ir prieks un iespēja aktīvi darboties kvalitatīvā, košā laukumiņā. Nekas neatsver bērna patiesu prieku!

pirms 8 gadiem, 2010.05.19 23:16

māmiņa

Ja jaunieši izmantos šo rotaļu laukumu, tad drīz no tā nekas nepaliks pāri.To nabaga ēzelīti vai kā viņu citādi sauc jau gāž gar zemi, slidkalniņi brakšķ.

pirms 8 gadiem, 2010.05.19 12:33

bmw

Tā Zofija labāk lai tam laukumam nerādās tuvumā ar sava suņa ***em.

pirms 8 gadiem, 2010.05.19 08:16

Vietējās ziņas