Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundālē bērni un jaunieši glezno teikas 2

Jaunie pilsrundālieši gleznot mācījās 13. jūlijā, kad Rundāles novada Pilsrundāles bibliotēkā un tās pagalmā tika rīkots plenērs, kurā iesaistījās arī bērnu māmiņas un vecmāmiņas.

Plenērs bija viena no aktivitātēm Latvijas un Lietuvas sadarbības projektā „Pa zemgaļu iemītajām pēdām”, kas aizsākts šopavasar. Tā gaitā tiek meklēti vienojoši elementi pierobežā esošajā Rundāles novadā un Lietuvas Pakrojas rajona Žeimē pierakstītajās teikās. Pēc teiku motīviem Rundāles un Žeimes bērni un jaunieši veido ceļojošo zīmējumu izstādi, kas tiks eksponēta gan Rundālē, gan Žeimē.

Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane vairāk nekā ducim interesentu izstāstīja sešas latviešu teikas par ozoliem, velniem, spokiem, Daugavu, nāriņām un zemi. Bērni un jaunieši pēc noklausīšanās stiprinājās ar saldiem dzērieniem, našķējās ar čipsiem un ķērās pie gleznošanas mākslinieces Lauras Ikertes vadībā.

Dalībnieku izvēle un iztēle bija tik dažāda, ka gleznās tika attēloti visi seši stāstījumi.

Pasākuma organizētāja – Žeimes bibliotēka – bija nodrošinājusi visu nepieciešamo gleznošanai uz molbertiem. Kā atzina māksliniece Laura, materiāli ir ļoti kvalitatīvi. Viņa sacīja, ka projekta organizētāji nodrošinājuši teju profesionālās krāsas. Bērni lietderīgi pavada brīvlaiku, radoši izpaužas. Daudziem gleznošana ir kas jauns, citiem jau zināms process. «Galvenais, lai, turot otu rokās, bērnu un jauniešu sejās būtu smaids. Cik es pamanīju, smaidīja visi,» vērtē L. Ikerte.

Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane uzteic Žeimes bibliotēku par projekta īstenošanu, viņa atklāj: «Desmit labākie darbiņi un to autori dosies uz Lietuvu, Žeimes pilsētiņu, uz projekta «Pa zemgaļu iemītajām pēdām» noslēguma pasākumu, kur būs zīmējumu izstāde. Esam parūpējušies, lai vismaz vienu dienu Pilsrundāles jauniešiem un bērniem būtu iespēja lietderīgi, neformālā un brīvā vidē radoši izpausties.»

Gleznotājus atbalstīja mammas un vecmāmiņas. Sandra Griķīte vēroja, kā glezno viņas septiņgadīgais dēls Roberts. Arī viņa novērtē bērniem doto iespēju radoši darboties, sakot: «Cerams, ka šādas vai līdzīgas aktivitātes Pilsrundālē notiks biežāk. Puikam ļoti patīk, un arī man ir patīkami vērot dēlu procesā, kad ar otu rokā viņš cenšas radīt ko skaistu.»

Lūcija Volodina uz plenēru atvedusi divus mazbērnus – Karelu un Patrīciju. Viņa stāsta: «Vasarā mazbērni dzīvo pie manis Pilsrundālē. Mēs ikdienā padarām mājas un dārza darbus, bet gleznošanas plenērs ir kā lieliska atpūta mums visiem trim. Bērni zīmējot attīsta iztēli, cenšas domas pārvērst attēlā, kas nav nemaz tik viegli. Jāuzteic Aelita par šāda pasākuma organizēšanu.»

Arī paši gleznotāji bija sajūsmā. Kādam ota rokās pirmo reizi, cits jau uzzīmējis vairākus zīmējumus. Katram sava doma un pieeja darbam.
Ārvalds Ronis vasarā spēlē pagalma spēles, dzenā bumbu un peldas, bet viņš nesmādē arī zīmēšanu. «Forši, ka vasarā varu pazīmēt kā īsts mākslinieks ar lielu otu un speciālām krāsām,» priecīgi noteic vienpadsmitgadīgais pilsrundālietis.

Sabīnei Helvigai ir deviņi gadi. Viņai zīmēt ļoti patīk, tāpat kā Kristiānai Anspokai. «Teikas bija ļoti interesantas, iepriekš nedzirdētas. Bija ļoti grūti izdomāt, kuru zīmēt. Patika, ka gleznojām ārā, nevis telpās,» stāsta meitenes.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es

Jaa,bij loti forss pasakums. Mes visi ar lielu smaidu uzsakam dienu! Paldies!

pirms 2 gadiem, 2016.07.15 22:39

Vietējās ziņas