Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundālē cer labiekārtot «Baltās mājas» apkārtni 3

Neformāla iedzīvotāju grupa «Saimnieki» iecerējuši vasarā labiekārtot Latvijas nozīmes kultūras pieminekļa Rundāles pils kalpu mītnes «Baltā māja» apkārtni, informē pašvaldības projektu speciāliste Laura Ārente.
 
Rundāles novada iedzīvotājiem projektu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi» ir iespēja saņemt līdz 1000 eiro lielu finansējumu, lai brīvprātīgi realizētu savu iniciatīvu apkārtējās vides uzlabošanā. Neformāla iedzīvotāju grupa «Saimnieki» ir pirmie, kuri pretendē uz pašvaldības finansiālu atbalstu.

Projekta pieteikuma iesniedzēji aprēķinājuši, ka kopējās izmaksas varētu veidot 996,74 eiro. No tiem gandrīz 200 eiro būs pašu līdzfinansējums, pārējie 797,39 eiro – no pašvaldības budžeta. Aktivitātes plānots sākt jau maijā, un projekta paredzētā labiekārtošana varētu noslēgties augustā.

Viena no projekta iniciatorēm Solveiga Ikerte stāsta, ka apkārtējie mudinājuši pieteikties konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi», tāpēc nolēmuši nelaist garām iespēju. «Baltā māja» ir publiski pieejama vieta, pagalmā notiek dažādi pasākumi – tradicionālā Līgosvētku ieskandināšana, cepļa atvēršana, «Čigānu ugunskurs» un citi. «Svarīgi lai apkārtne ir skaista. Turklāt plānotie labiekārtošanas darbi bija jāsaskaņo ar pils muzeja pārstāvjiem, lai tie iederētos kopējā ainavā,» atklāj S. Ikerte.

Tā kā visaktīvākā tūristu plūsma no autostāvvietas uz pils muzeju ir gar objektu «Baltā māja», tad projekta mērķis ir veidot skaistu kopainu ar novada galveno tūrisma objektu – Rundāles pils ansambli, apstiprina L. Ārente.

Lai uzlabotu vizuālo tēlu, paredzēts norobežot atkritumu konteinerus, kondicionierus un dārza atkritumu kompostēšanas kastes, izveidot kastes puķu apstādījumiem un nojumi veļas žāvēšanai. Tiks veidota mūra siena gar gājēju celiņu un veiktas citas aktivitātes.
«Ar projekta palīdzību mēs nevarēsim labiekārtot visu apkārtni, bet daļa teritorijas tiks uzlabota,» atzīst S. Ikerte.

Laikraksts «Bauskas Dzīve» jau iepriekš informēja, ka savu iniciatīvu projektu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi» var iesniegt jauniešu un senioru nevalstiskās organizācijas (NVO), kā arī neformālās iedzīvotāju grupas vismaz piecu cilvēku sastāvā.

Svarīgi, lai projekts veicinātu novada teritorijas labiekārtošanu, pilnveidošanu, uzlabošanu un būtu ilgtspējīgs – jābūt pieejamam sabiedrībai ne mazāk kā trīs gadus pēc realizēšanas.

Ja iedzīvotāji savas idejas materializē pašvaldības īpašumā, tad to pilnā apmērā apmaksā no domes budžeta līdzekļiem. Ja projekts paredzēts privātīpašumā, tad iesniedzējam jānodrošina 20 procentu līdzfinansējums.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vietējās ziņas