Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundālē siltinās dzīvojamo māju «Sēļi» 1

Drīzumā tiks sākta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas «Sēļi» Pilsrundālē siltināšana, portālu informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Tā būs piektā daudzdzīvokļu māja Rundāles novadā, kas piedzīvos energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus. Māju siltinās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu 50 procentu apmērā. Kopējās projekta izmaksas veido gandrīz 200 tūkstošus eiro lielu summu. Būvniecības darbus veiks SIA «Ductus».

Ieceri renovēt daudzdzīvokļu māju atbalstīja 22 dzīvokļu īpašnieki no 26. Projektu realizē biedrība «Māja «Sēļi»». Tās valdes priekšsēdētājs ir Jānis Brezins, valdes locekļi – Armands Buivids un Igors Griķītis.

SIA «Ductus» ir plaša pieredze Rundāles novada ēku siltināšanā, piemēram, renovējot mājas «Kurši» un «Zemgaļi» Pilsrundālē. Būvniekus neizraudzījās publiskā iepirkuma konkursā, apstiprina pašvaldības būvinženieris Aldis Iesalnieks, jo projektu realizē biedrība, nevis pašvaldība un kopējās izmaksas nepārsniedz slieksni, no kura nepieciešama iepirkuma procedūra. Kopš eiro ieviešanas jāorganizē publiskā iepirkuma process, ja projekta summa pārsniedz 170 000 eiro. Pašvaldības komunālo pakalpojumu dienesta ekonomiste Ilva Paiča skaidro, ka līguma summa bez PVN ir mazāka par noteikto slieksni.

A. Iesalnieks papildina, ka iedzīvotājiem būvnieces SIA «Ductus» piedāvājums ir izdevīgs. Tas tāpēc, ka firma pati apņemas izstrādāt tehnisko projektu, energoefektivitātes auditu, nodrošināt tehnisko apsekošanu, iesniegt projekta pieteikumu LIAA bez maksas, ja ar uzņēmēju tiks slēgts līgums par būvdarbiem. Biedrībām nereti trūkst zināšanu, kā veiksmīgi sagatavot dokumentāciju, uzskata būvinženieris. Turklāt, ja projektu apstiprina LIAA, biedrība ir tiesīga izvēlēties citu būvnieku, bet tad ar SIA «Ductus» ir jānorēķinās par visiem sagatavošanās darbiem. Šāda sadarbība visus apmierina, piebilst A. Iesalnieks.

Mājas «Sēļi» projektā paredzēts siltināt ārsienas, ēkas cokolu, bēniņu un pagraba pārsegumus, nomainīs jumta segumu, līdz šim nenomainītos logus, kāpņu telpas logus, vējtveru durvis, renovēs apkures sistēmu, uzstādīs alokatorus, nomainīs pagrabstāva apkures maģistrālās caurules, siltinātas pagrabstāva apkures un karstā ūdens caurules.

«Projekta realizācijas līgums ar LIAA par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas «Sēļi» siltināšanu tika parakstīts jau 2013. gada 13. novembrī, būvlīgums 2014. gada 9. janvārī. Visu šo laiku tika meklētas iespējas iegūt finansējumu projekta realizācijai, tomēr bankas ilgstoši atteica aizdevuma piešķiršanu. Pārrunu rezultātā tika panākta vienošanās ar «Swedbank», un šī gada 26. martā parakstīta vienošanās par aizdevuma piešķiršanu,» atklāj Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Līdz šim Rundāles novadā ar LIAA atbalstu realizēti četri daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes uzlabošanas projekti – daudzdzīvokļu mājās «Kurši» un «Zemgaļi» Pilsrundālē, «Saulaine 23» Saulaines ciemā un mājas «Ziedoņi 7» Ziedoņu ciemā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

saulainiete

Malači "Sēļu" iedzīvotāji!! Dod Dievs prātu saulainiešiem!!!

pirms 4 gadiem, 2015.04.17 14:49

Vietējās ziņas