Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundālē svin «e-Twinning» desmitgadi 1

Pilsrundāles vidusskolas 2.b klase 7. maijā svinēja Eiropas izglītības platformas «e-Twinning» desmit gadu darbības svētkus, portālu informēja audzinātāja Līga Bajāre.

Klase kopš 2014. gada 1. novembra ir «e-Twinning» dalībniece. Tajā var atrast jaunus projekta partnerus, apmainīties pieredzē par sekmīgākajām mācību metodēm, radošuma izmantošanu pēcstundu nodarbībās, dažādojot zinību apguvi un panākot labāku rezultātu, stāsta L. Bajāre.

«Klase piedalās programmā «Radošuma attīstība pēcstundu nodarbībās», un atsaucība ir liela,» atklāj skolotāja, «rudens projektā skolēni padziļināti izpētīja saulgriežu tradīcijas, «Rudens grāmatā» apkopojot informāciju un bildes par izzināto. Skolēni ar interesi aplūko attēlus un videomateriālos vēro, kā pēcstundu aktivitātes notiek citu valstu skolās. Viņi salīdzina, kādas citur izskatās skolas, klases, kā skolēni ģērbjas, kas mums ir kopīgs, kas atšķirīgs. Projekta mērķis ir piešķirt kreativitāti pēcskolas aktivitātēm, kam ir pozitīva ietekme uz bērna attīstību. Radošā pašizpausme var pilnveidot radošu, atbildīgu un atklātu personību.»

Jauns 2.b klases projekts «Smile in the world», netiešā tulkojumā – «Ar smaidu pa dzīvi», apstiprināts šī gada 4. martā. «Tā mērķis ir parādīt sev un citiem, ka ar smaidu var paveikt gan mazus, gan lielus darbus, un tas nemaksā neko,» teic pedagoģe, «ar labu vārdu mēs varam palīdzēt, uzlabot garastāvokli, atbalstīt grūtā brīdī, sākt dienu ar labām domām. Projektā plānots pētīt, kā mainās mūsu ikdiena labu domu, labu darbu un smaida ietekmē. Strādājot ar skolēniem un vecākiem, redzu – teikt labus vārdus un pasmaidīt ir jāmācās.» Projektā veido informācijas apmaiņu ar partneriem skolās Turcijā, Slovākijā, Lietuvā un Gruzijā.

«Sadarbība ar partneriem no ES, bezmaksas kursi un svešvalodas apguve bija mana sākotnējā motivācija iesaistei «e-Twinning»,» saka L. Bajāre, «strādājot redzes lauks paplašinās, rodas augstākas prasības un mērķi.»

Pirmā «e-Twinning» diena, nosvinot programmas darbības desmitgadi, 7. maijā notika visā Eiropā. L. Bajāre kopā ar 2.b klasi nosvinējusi svētkus un aicina citus pedagogus pievienoties «e-Twinning», kas sniedz plašas iespējas aizraujošākam un sekmīgākam darbam.
Latvijā kopumā reģistrētas 1013 «e-Twinning» skolas. Projektā piedalās skolas no 35 Eiropas valstīm. Patlaban Latvijā «e-Twinning» dalībnieki ir 445 pedagogi, no tiem Rundāles novadā – 3, Bauskas novadā – 9 skolotāji, liecina dati etwinning.net.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas