Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundālē viesojas skolēni no Polijas

Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolā visu šo nedēļu ciemojas skolēni no sadraudzības pašvaldības Vjonzovnas Polijā. Kopīgs projekts sarīkots Eiropas nedēļas laikā.

Jau tradicionāli aprīļa beigās un maija sākumā Pilsrundāles vidusskolā viesojas ciemiņi no Polijas, arī šis gads nav izņēmums No 7. līdz 12. maijam skolas gaiteņos dzirdamas čalas poļu valodā. Iemesls tām ir desmit viesskolēni no Gliņankas pamatskolas.

Projekta vadītāja angļu valodas skolotāja Aina Simonova stāsta, ka sadarbība sākusies 2015. gadā. Skolas ir līdzīgas, abas atrodas līdzīgā attālumā no galvaspilsētas, tādēļ arī sākta sadarbība. Šāda audzēkņu apmaiņas programma notiek divas reizes gadā. Rudenī jaunieši no Pilsrundāles dodas uz Poliju, savukārt pavasarī poļu skolēni nedēļu pavada Pilsrundālē, iepazīstot Latviju.

Katru gadu projektā ir kāda vienojoša tēma. Šogad kā galvenais akcents izvēlēta jauniešu morālā un fiziskā veselība. A. Simonova stāsta: «Viss plāns ir pakārtots, lai jaunieši iepazītos un vairāk uzzinātu par veselīgu dzīvesveidu. 8. maijā skolēni psiholoģijas skolotājas Signes Sūnaikas vadībā izgatavoja kolāžas «Nesatraucies, esi laimīgs!», kuru galvenais mērķis bija sarakstīt vienkopus lietas, kuras dara jauniešus laimīgus.» Vakarā projekta dalībnieki gatavoja veselīgus salātus un sviestmaizes.
A. Simonova atzīst skolas direktores lielo ieguldījumu un vecāku atbalstu, bez kuriem projekts nebūtu tik krāsains.

«Pilsrundāles vidusskola ir lielāka nekā mūsu skola,» iespaidos dalās jauniete no Polijas Oktāvija. Meitene ir priecīga par iespēju apmeklēt jaunu valsti un iegūt pieredzi, esot prom no vecākiem. Marcins, kuram šī ir pirmā dalība projektā, ir priecīgs, ka cilvēki Rundālē ir ļoti pieklājīgi un atsaucīgi. «Ir patīkami iegūt jaunas zināšanas un uzlabot angļu valodas prasmes,» saka Marcins. Viņam piekrīt

Pilsrundāles vidusskolas skolnieks Kristers Odziņš, kurš arī uzskata, ka lielākais ieguvums, piedaloties projektā, ir angļu valodas zināšanu pilnveidošana.

Melisai Rencei un Alisei Švedai šī nav pirmā piedalīšanās projektā. «Es iesaistījos jau aizpagājušajā gadā, tādēļ zināju, ko sagaidīt,» stāsta Melisa. Meitenes teic, ka no poļu jauniešiem iemācījušās dažas pamatfrāzes poļu valodā, kuras šoreiz jau var izmantot saziņā. Savukārt cita Pilsrundāles vidusskolas skolniece Alise Lapsa stāsta, ka meitene no Polijas, kas dzīvo pie viņas, iemācīšot kādu recepti no poļu virtuves, savukārt Alise ciemiņu vedīs uz Tērveti, kur izstaigās dabas takas un pastāstīs viņai par Annu Brigaderi. Visi jaunieši atzīst, ka šī ir lieliska iespēja satikt jaunus draugus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas