Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundāles vidusskolā – «Lāčplēša kauss» 4

Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolā vakar, 9. novembrī, notika tradicionālais konkurss «Lāčplēša kauss», kurā skolēni apliecināja savu dziedātprasmi un sportiskās iemaņas.

Konkursu ik gadu rīko patriotiskajā nedēļā, pirms Lāčplēša dienas, un «Lāčplēša kausā» pirmā daļa katru gadu ir citādāka. Pērn tika organizēts erudīcijas konkurss, citus gadus audzēkņi lasa dzeju un apliecina savu radošumu. Šogad skolēni dziedāja.
Svinīgās daļas vadītāja, direktores vietniece ārpusstundu darbā Aiga Vangale, atklāj, ka par godu Latvijas simtgadei skolēni dažādos pasākumos izdziedās 100 dziesmu.

«Konkursu «Lāčplēša kauss» ieskandinājām ar 16 dziesmām. Katra klase pati izvēlējās dziesmu un mūzikas stundās ļoti nopietni gatavojās konkursam. Patīkami bija vērot, ka sarīkojumā visi ir sapucējušies,» stāsta A. Vangale. Pie skolēnu krūtīm plīvoja mazs Latvijas karodziņš. Daži bija ģērbušies baltās drēbēs, citi – melnās, kādas klases meiteņu galvas rotāja vainagi.

Audzēkņu dziedātprasmi vērtēja skolotājas Daiga Saka un Gunta Novika. Viņas atzina, ka šis uzdevums bijis ļoti grūts, jo visu sniegums bijis ļoti kvalitatīvs. «Vērtēju arī vizuālo tēlu. Visi uzstājās ļoti labi,» spriež G. Novika. «Skolēni dziedāja kaislīgi, no sirds. Tas mani patīkami pārsteidza. Lai gan daļa nav talantīgi dziedātāji, konkursā visi uzstājās ar pilnu krūti. Prieks bija par tiem, kas ikdienā ir kautrīgāki. Ja arī gadījās kāda šķībāka nots, kopējā dziedājumā to īpaši nevarēja manīt,» atzina D. Saka.

Pasākuma otrajā daļā visi iesaistījās sporta skolotāja Viļņa Zariņa sagatavotajās aktivitātēs. «Šogad bērni un jaunieši sacentās šķēršļu joslā, pērn bija stafete. Dažkārt pasākumu mums palīdz organizēt jaunsargi. Katru gadu cenšamies izdomāt ko jaunu, lai bērniem ir interesanti,» teic sporta skolotājs.

Astotklasniece Alise Šveda pēc konkursa sacīja: «Man patīk dziedāt. Konkurss bija interesants un skanīgs. Bija forši, ka dziedāja arī klasesbiedri, kuri ikdienā to nedara.»

«Lāčplēša kausa» ieguvēji un konkursa veiksminieki tiks paziņoti un apbalvoti Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadskārtas sarīkojumā 17. novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kad cīņa jau galā,

pēdējā,jau neoficiālā daļa, pie *Kokneša glāzītes* ar līdzatnesto veldzi miesai un garam

pirms gada, 2017.11.10 15:08

Prieks

Ne jau mūzika bija jāvērtē, pasākuma mērķis bija cits. Šī nu patiesi nebija grupu vai vokālistu muzikālo dotību pārbaude. Pasākums bija super! Paldies jauniešiem par darbošanos un sk. Irēnai par gatavošanu. Par to liecināja arī sirsnīgie aplausi pasākuma beigās.

pirms gada, 2017.11.11 11:10

to M

Piekrītu."Audzēkņu dziedātprasmi vērtēja skolotājas Daiga Saka un Gunta Novika. Viņas atzina, ka šis uzdevums bijis ļoti grūts, jo visu sniegums bijis ļoti kvalitatīvs. «Vērtēju arī vizuālo tēlu. "Nevajag tad tā rakstīt.

pirms gada, 2017.11.11 23:05

Vietējās ziņas