Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pircēji novērtē Bauskas ražojumus 3

Balva «Gada prece 2015» pasniegta diviem Bauskā tapušajiem produktiem – alum un konservētajiem gurķiem. Laureātu godināšana notika ceturtdien, 19. maijā, valsts SIA «Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums» telpās.

Latvijas Tirgotāju asociācijas projektu vadītāja Jolanta Nagle informē, ka šogad nosaukumu «Gada prece 2015» ieguvuši 29 vairāk pārdotie produkti dažādās preču kategorijās. Apbalvoto vidū arī SIA «Bauskas alus» ražotais «Bauskas gaišais speciālais» alus un SIA «Kronis» «Kaucmindes gurķīši», kas ietilpst produktu sērijā «Rundāle».

«Bauskas alus» komercdirektore Daiga Solzemniece gandarīta, ka tirgotāju, tātad arī pircēju novērtēts joprojām ir viens no uzņēmuma senākajiem dzērieniem «Bauskas gaišais speciālais» alus. Ražotnē tas tiek darīts kopš 1981. gada. Lai arī par dalību šajā konkursā ir jāmaksā, D. Solzemniece uzsver, ka iekļūšana pirktāko preču klāstā ir laba reklāma, atpazīstamības veicināšana.

Arī SIA «Kronis» tirdzniecības speciāliste Ilze Krusta priecājas par «Kaucmindes gurķīšu» nokļūšanu pirktāko produktu vidū. Uzņēmumā tos ražo jau ceturto gadu, beidzot ir sasniegti apjomi, kas ļauj šo produkciju piedāvāt plašam tirdzniecības tīklam. «Domājot par produktiem, ar ko varētu papildināt mūsu «Rundāles» līniju, nospriedām piedāvāt pircējiem ko tādu, kam ir ilgu gadu garumā pārbaudīta vērtība. Receptes meklējām bijušā Kaucmindes mājturības semināra klāstā.

Burciņās ir tikai Latvijā auguši gurķi. Darbā ievērojam daudzus seno laiku nosacījumus, piemēram, gurķus liekam tikai ar tumšo galu uz leju. Pievienojam daudz zaļumu, garšaugus, kas citos produktos tā netiek lietoti. Kad es šos gurķīšus garšoju, es pieveru acis un redzu vecmāmiņu rosāmies virtuvē un sajūtu bērnības garšu mutē,» tik tēlaini savu produkciju raksturo I. Krusta. Uzņēmuma vadītājs Aivars Svarenieks piebilst, ka šis tituls palīdz popularizēt produktus.

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» viņš atklāj dažus jaunumus savā ražotnē. Uzņēmumam izdevies iegūt Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu divu jaunu ražošanas iekārtu iegādei. Par apmēram 60 000 eiro «Kronis» nopircis iekārtas zupu ražošanai. Iegādāts viens vārāmais katls un pildīšanas līnija. ES sedz 30 procentus no iekārtu izmaksām, pārējā ir uzņēmuma nauda. Uzstādot jauno līniju, iecerēts paplašināt un dažādot zupu ražošanu.

Vienlaikus A. Svarenieks nav atmetis cerību par zaļo zirnīšu konservu ražošanas atsākšanu. Kā zināms, SIA «Kronis» bija pēdējais uzņēmums Latvijā, kurā gatavoja konservētos zaļos zirnīšus. Diemžēl 2013. gadā šī produkta ražošana tika pārtraukta. Līdz šim laikam tā arī nav izdevies rast zemniekus, kas nodarbotos ar zaļo zirnīšu audzēšanu. Kā stāsta A. Svarenieks, problēma ir dārgās, specifiskās zirnīšu novākšanas tehnikas iegāde. Nevienam zemniekam šādu kombainu nopirkt nav pa spēkam, arī uzņēmumam nav tik daudz līdzekļu, lai investētu tehnikas iegādē. Tomēr tiek meklētas finansējuma piesaistes iespējas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

patriots

Laimīgs tas lai sevi sauc,
Kas brauc no Bauskas nepiekauts!
Vai ņemot vērā šo faktoru, Bauska nevarētu kļūt par tūrisma objektu asu izjūtu cienītājiem?

pirms 2 gadiem, 2016.05.21 14:50

patriotam

Vārds vietā, vismaz simtprocentīgs vietējais "produkts" nevis Bauskā fasētie turku gurķi.

pirms 2 gadiem, 2016.05.23 18:37

Vietējās ziņas