Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmais Bauskā nokultos rapšus nodod Brunavas zemnieks

Kooperatīva «Latraps» Bauskas pieņemšanas punktā pirmās divas traktoru kravas ar nokultajiem rapšiem pirmdienas, 18. jūlija, priekšpusdienā atveda Bauskas novada Brunavas pagasta zemnieku saimniecības «Paegļi» saimnieks Dainis Druseiks.

«Bauskas Dzīve» zemnieku sastapa viņa laukos Brunavas pagasta Budbergā. «Šogad agri sākām rapšu kulšanu. Pērn pirmo reizi kombains uz lauka uzbrauca 6. augustā. Vakar iemēģinājām lauku, vienā malā vēl drusku zaļāks, tur pāris dienu jāpagaida. Bet pārējais jāvāc tik nost,» teic D. Druseiks.

Apskatot nopļauto lauku, zemnieks dusmīgs norāda uz stumbru, kam vidū redzams tukšums. Pavasarī stirnas gluži kā ar izkapti nokodušas jaunos rapšu dzinumus lielā platībā. Pēcāk augs ataudzis, bet bez vidējā stiebra. Tas ražību nedaudz samazina. Taču kopumā ar labības novākšanas sezonas sākumu D. Druseiks ir apmierināts.

Ar kombainiem laukos devušies arī citi mūspuses zemnieki. Codes pagasta zemnieku saimniecībā «Zeltkalniņi» pirmdien sāka kult rapšus. Saimniecības pārstāve Ieva Litiņa «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu par jauno ražu. Nododot graudus, tiem uzrādīts eļļas daudzums – 47 procenti, arī mitrums ir normas robežās.

Gailīšu pagasta SIA «Uzvara-Lauks» valdes loceklis Agris Mustermanis «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka 19. jūlija priekšpusdienā apskatījis rapšu un ziemas kviešu laukus Krievgaļos. Izskatās, ka graudi ir nobrieduši, pēcpusdienā paredzēts sākt kulšanu.

Vairāk lasiet laikraksta drukātajā versijā trešdien, 20. jūlijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas