Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmajā donoru dienā Saulainē liela atsaucība 1

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības kopmītņu konferenču zālē vakar, 15. martā, bija vērojama liela asinsdonoru rosība.

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) Saulainē ieradās pēc vietējo iedzīvotāju ierosinājuma rīkot donoru dienu arī pašu novadā. Dome šo ieceri atbalstīja, par akcijas norises vietu izvēloties Saulaines skolu, jo te varētu būt vairāk potenciālo donoru.

Prognozes piepildījās, un kopmītņu konferenču telpa jau no paša rīta bija cilvēku piepildīta. Donori ieradās no Rundāles, Bauskas un Iecavas novada. Kāds asinis nodeva pirmo reizi, kāds – otro, bet cits – 17. Visi kā viens apgalvoja – ziedo, lai palīdzētu citiem, jo nekad nevar zināt, kad palīdzība būs vajadzīga pašam.

Bauskā dzīvojošais un Rundālē strādājošais Kristaps Zēbergs asinis nodeva 17. reizi. Puisis atminas, ka pirmā reize bija 2009. gadā. «Tolaik mācījos Saulaines skolā un kopā ar kursabiedriem braucām nodot asinis. Kopš tās reizes izmantoju katru iespēju ziedot. Pozitīvi ir tas, ka VADC rīko šādus izbraucienus tuvu dzīves un darba vietai.»

Pirmo reizi asinis nodeva Kristaps Ādams no Bauskas novada Īslīces un Inga Grīnberga no Bauskas. Abi jaunieši apgalvo, ka asinis noteikti ziedos vēl. «Es, iespējams, izglābšu kādam dzīvību. Šīs domas dēļ vien ir vērts nodot asinis,» noteic Kristaps.

Otro reizi asinis nodeva Aija Ezīte no Rundāles novada Svitenes pagasta. «Pirmo reizi dzīve piespieda sev tuvam cilvēkam izlīdzēt. Pēc tam es jutos brīnišķīgi. Nevēlos šo sajūtu pazaudēt, tāpēc iesākto turpināšu un būšu donore daudzkārt,» noteic Aija. Otro reizi asinis nodeva arī saulainietis Pēteris Kiseļovs, viņš stāsta: «Pirms 30 gadiem mūs piespieda būt par donoriem. Jau ilgu laiku domāju, ka man tas ir jāizdara brīvprātīgi. Avīzē izlasīju, ka asinis varēs nodot netālu no manas dzīvesvietas, tāpēc iespēja bija jāizmanto.»

Ideāls donors esot baušķenieks Arvis Druviņš. «Ārsti teica, ka man jānākot vēl, jo esmu «tīrs» donors. Asinis nododu otro reizi un esmu pārliecināts, ka darīšu to atkal. Šis ir lielisks veids, kā izdarīt labu sev pašam, atjaunojot organismu ar svaigām asinīm, un vēl palīdzēt kādam nelaimē nokļuvušam cilvēkam, kurš var izrādīties tavs ģimenes loceklis vai draugs,» pārliecinoši noteic Arvis.

Iecavniece Linda Viličko ar nepacietību gaidījusi savu 18. jubileju, lai varētu nodot asinis. «Beidzot esmu tiesīga to darīt. Jūtos lieliski un pacilāti,» tikko pēc asins nodošanas sacīja donore Linda.

Dienas gaitā Saulainē pavisam asinis ziedoja 39 donori, informē VADC pārstāve Inese Bekmane. Viņa apliecina, ka pirmajai reizei tas ir pietiekami, plānojuši 40 cilvēkus, tas arī piepildījies. Pirmreizējie donori bijuši 18, kas VADC darbiniekus iepriecina. I. Bekmane atgādina – pirms iet nodot asinis, noteikti jāiepazīstas ar nosacījumiem par ķermeņa svaru, slimībām, alkohola nelietošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas