Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmdien pēdējo dienu pastā varēs samainīt latus pret eiro

Latvijas Pastā vēl tikai pirmdien, 31. martā, varēs apmainīt latus pret eiro, atgādina valsts akciju sabiedrības «Latvijas Pasts» (LP) sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Latu maiņa pret eiro Latvijā tika veikta 302 pasta nodaļās. Tas galvenokārt atradās vietās, kur iedzīvotājiem nebija pieejami banku pakalpojumi. A. Tērauda skaidro, ka visvairāk latu pret eiro samainīts Rīgas reģionā, kam seko Liepājas, Ogres, Jelgavas, Daugavpils, Cēsu, Talsu, Bauskas, Aizkraukles, Rēzeknes un Tukuma apkaimes pasta nodaļas.

No 2. janvāra līdz 25. martam apmainīti 24,5 miljoni latu. No kopējā apjoma 19,4 miljoni latu pret eiro samainīti janvārī, 2,6 miljoni – februārī, no 1. līdz 25. martam klienti pret eiro samainījuši 2,5 miljonus latu. «Šie skaitļi ļauj secināt, ka aktīvais latu maiņas periods pret eiro reģionu pasta nodaļās jau ir noslēdzies. Iedzīvotāju vairākums, kam šī maiņa bijusi aktuāla, to jau ir īstenojis,» secina A. Tērauda.

Līdzīgu viedokli pauž pasta nodaļu darbinieces. Rundāles novada Lielsvitenes pasta nodaļas vadītāja Edīte Misūne skaidro, ka vissaspringtākais bijis janvāris. Tad naudu mainīt nākuši daudz cilvēku. Februārī interese bijusi mazāka. Taču martā vairs tikai pa kādam cilvēkam vēlējušies samainīt sīknaudu. Bauskas novada Codes pasta nodaļas vadītāja Sarmīte Lazdiņa stāsta, ka interese par naudas maiņu pēdējās nedēļās krietni sarukusi. Viņa uzskata, ka laiks latu maiņai pret eiro bijis pietiekams. Visi, kam bija nepieciešamība, to ir izdarījuši.

Vēl tikai pirmdien latus pret eiro Bauskas novadā klienti varēs samainīt piecās pasta nodaļās: Brunavas, Codes, Īslīces, Teņu (Dāviņu pagastā), Uzvaras pasta nodaļā, kā arī Iecavas pasta nodaļā, bet Rundāles novadā: Lielsvitenes un Pilsrundāles pasta nodaļā. Vecumnieku novadā tas izdarāms pasta nodaļās Kurmenē, Vallē, Skaistkalnē, Bārbelē, Vecumniekos un Stelpē.

Naudas maiņu pēc oficiāli noteiktā kursa komercbankās varēs veikt līdz jūnija beigām. Latvijas Bankā latu maiņai pret eiro beigu termiņš nav noteikts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas