Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmizrādi Bauskas pilī sestdien piedzīvos «Galma gleznotājs»

Bauskas pils muzejā sestdien, 16. aprīlī, plkst.17 notiks Siguldas Tautas teātra masku spēles četrās ainās «Galma gleznotājs» pirmizrāde, aģentūru LETA informēja Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Zaķe.

Luga stāsta par Leonardo da Vinči un viņa skolnieku Frančesko, kuri 1482. gadā, paša Milānas hercoga Lodoviko Sforcas aicināti, no Florences ierodas Milānas galmā.

Lionardo – lugā izcilā meistara vārds ir ar šīm mazajām izmaiņām - jākļūst gan par galma gleznotāju, gan par pils, dārzu un pašas Milānas pārveidotāju. Pilsētai un galmam jātop pirmajiem Itālijā un visā pasaulē. Taču Lodoviko sapnis sastopas ar lieliem pārbaudījumiem, jo abu jauno cilvēku ierašanās satracina gan hercogieni Beatriči, gan veco galma gleznotāju Graciadio. Ir noprotams, ka Beatriči un Lionardo saista kāds noslēpums, kādas īpašas attiecības, kuras sakņojas pagātnē.

«Ļaudis šajā lugā, vēlēdamies izdibināt citu noslēpumus, vēlēdamies apmierināt savu egoismu un jebkuriem līdzekļiem saglabāt savu statusu sabiedrībā, uzdodas par citiem cilvēkiem, piesavinās cita vārdu. Rodas virkne intrigu, kuras tiek skaidrotas asprātīgos dialogos, taču jautājums, vai tiešām ir jāmaina savs vārds, sava patība, uzdodoties par citu, saglabājas visas izrādes garumā. Hercogs Lodoviko pēdējā sarunā ar Lionardo saka: «No visām cilvēka jūtām tikai draudzība var ilgt visu mūžu, no visiem cilvēka darbiem tikai māksla dzīvo pāri laikam,»» izrādi ieskicē J. Zaķe.

Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Evita Rusova – Latvijas Mākslas akadēmijas profesora un izcilā scenogrāfa Andra Freiberga studente.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas