Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmo Latvijas čempionātu rīko Mēmelē 8

Trešdien, 26. jūlijā, Latvijas pirmajā čempionātā «Formula Future» laivu klasē Mēmelē pie Jauncodes startēja 24 sportisti līdz 18 gadu vecumam. Dalībnieki bija no Bauskas, Alūksnes, Jūrmalas un Liepājas. Mājinieki sacīkstēs uzvarēja piecās vecuma grupās no sešām.

Latvijas Ūdens motosporta federācijas (LŪMSF) valdes priekšsēdētājs Atis Slakteris informēja, ka bijusi ideja sarīkot atlases sacīkstes pirms «Formula Future» pasaules čempionāta, kas notiks Ungārijā, Dunaujvaros, no 11. līdz 13. augustam. Ņemot vērā pieteikušos dalībnieku skaitu, nolemts organizēt pirmo Latvijas čempionātu.

Uz sacīkstēm bija ieradies arī LŪMSF prezidents Dmitrijs Šillers. Viņš pastāstīja, ka ar federācijas atbalstu «Formula Future» klases laivas nodrošinātas vairākiem Latvijas ūdensmotosporta klubiem. Tomēr vēl aizvien bija manāms, ka Bauskā vietējo pārsvars ir ļoti spēcīgs. Atis Slakteris savulaik bija iniciators šīs laivu klases ieviešanai, un Bauskas komandas «Mēmeles sports» pārstāvji Kristaps un Reinis Paegles vēl aizvien ir vieni no labākajiem šīs klases treneriem.

Sacensībās var piedalīties jaunieši līdz 18 gadu vecumam ieskaitot. A. Slakteris uzsvēra, ka viens no galvenajiem mērķiem ir sagatavot sportistus negaidītām situācijām. Vienā no sacīkšu veidiem jāprot nobremzēt un pacelt glābšanas riņķi no ūdens. Pēc braucieniem jādodas pie tiesnešiem un jāpierāda prasme sasiet dažādus mezglus. Šo darbu kontrolē «Formula Future» instruktors alūksnietis Normunds Sniķers. Viņš skaidro, ka saskaņā ar sacīkšu noteikumiem mezgli ir jāzina, laivu braucējiem ikdienā tie noder. «Dažreiz var likties, ka tā ir pārlieka rūpība, bet man ir nācies divas reizes glābt slīkstošus cilvēkus, turklāt ne jau sacensībās,» stāsta A. Slakteris.

Sacensībās bija pārstāvēti ne tikai tie, kas brauc ar «Formula Future» laivām, bet arī Latvijas ātrumlaivu čempionāta dalībnieki. Konkurence bija ļoti sīva.

Baušķenieks Toms Bundzinskis, kas startē Latvijas čempionātā JT250 laivu klasē, pēc brauciena ar «Formula Future» laivu nebija apmierināts un sacīja: «Varēja būt labāk!» Toties ar mezgliem viņam nebija problēmu.

Gandarīta par startu bija Elīza Lakoviča-Lakovica: «Viss izdevās, turklāt bez kļūdām. Tagad jādomā vairāk par Pasaules čempionātu Ungārijā. Pagājušajā gadā paliku ceturtajā vietā, šogad gribētos kāpt uz pjedestāla.»

Uz Ungāriju Latvijas izlases sastāvā var doties 12 dalībnieku. Tas nozīmē, ka sarakstā būs diezgan daudz baušķenieku, jo viņi Latvijas čempionātā uzvarēja vairākās klasēs.

Jelgavā pagājušās nedēļas nogalē notika Latvijas Atklātā ātrumlaivu čempionāta ceturtais posms. Bauskas klubs «Mēmeles sports» šoreiz otrajā vietā. Pēc punktiem mūsu pārstāvji gan trešie. Baušķenieks Kristaps Paegle skaidroja, ka komandai nepieciešama ieskaite arī jauniešu kategorijā. Jūrmalas klubam tādas nebija, tāpēc komandu vērtējumā sestā, nevis otrā vieta.

«Mēmeles sports» šoreiz bez zelta godalgām. Tehniskas problēmas bija Viesturam Lācim – laivu pabeidza labot knapi pirms sacīkstēm. Pirmais brauciens veiksmīgs, bet pēc tam bija problēmas ar motora regulējumu, un kopvērtējumā viņš palika otrais OSY400 laivu klasē. Reiņa Paegles laivai nojuka dators. Lai varētu piedalīties sacīkstēs, to aizdeva Ņikita Lijcs. R. Paeglem F4 laivu klasē otrā vieta.

Ar problēmām cīnījās arī Didzis Jovaiša, kas startēja FR1000 laivu klasē. Pirmajos divos braucienos otrās vietas, bet trešajā nolūza dzenskrūve un rezultāta nebija. Kopvērtējumā tomēr trešā vieta – sportistam pirmais kauss un pjedestāls. JT250 klasē trešā vieta Endijai Zaumanei, otrais GT15 klasē  Miks Zaharčenoks.

Labāk veicās baušķeniekiem, kas startē citās komandās. FR1000 klasē pārliecinoši visos trīs braucienos labākā bija Ieva Millere. S550 klasē zelta medaļa Jānim Sējānam. Ūdensmotosportā ienāk aizvien vairāk daiļā dzimuma pārstāvju – Latvijas čempionātā startēja piecas sievietes, un «Formula Future» laivu klasē divās vecuma grupās uzvarēja meitenes.

«Formula Future» Latvijas čempionāta uzvarētāji:

U8 grupā uzvarēja jūrmalnieks Oto Varkalis.

Visās pārējās grupās vadībā baušķenieki: U10 – Ralfs Zaharčenoks, U12 – Roberts Katkovskis, U14 – Elīza Lakoviča-Lakovica, U16 – Laura Lakoviča-Lakovica un U19 – Varis Jātnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Nu jau gan!

Bauskas novada teritorijas plānojuma Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 105.punktā noteikts,ka Ūdeņu teritorijās Bauskas pilsētas un Jauncodes ciema teritorijā nav atļauta visa veida
motorizēto ūdens transportlīdzekļu izmantošana. Dabas parka „Bauska” teritorijā publisko
ūdeņu teritorijās aizliegta braukšana ar ūdensmotocikliem.
Kas notiek Jauncodē??!!!!
Un vai atļauja sacensībām no pašvaldības bija?????

pirms 12 mēnešiem, 2017.07.28 16:56

pofig

Ko gribam, to darām un to ko gribam, darām tur kur kur gribam ..iepūt..

pirms 12 mēnešiem, 2017.07.28 17:14

gan

Tukša dir....., tur ir atļauta braukšana laivām ar iekšdedzes dzinējiem, jau no padomju laikiem, pamats protams bija laivu sports. Bet mums ko galvenais ir kādu apdi..t,,, lai bērni staigā zagdami dzerdami nevis sporto...

pirms 12 mēnešiem, 2017.07.30 23:25

Ieva

Kur skatās policija un Lenberga kārtībnieki?

pirms 12 mēnešiem, 2017.07.28 16:59

...

nezinu,kur skatās policija,bet mēs,kārtībnieki,tikai uz karti! tobiš,kadienāks alga!

pirms 12 mēnešiem, 2017.07.29 01:35

Marina

Besī ārā tie nelegālie ūdensmotocikli un laivas. dariet kaut ko, lūdzu

pirms 12 mēnešiem, 2017.07.28 23:39

Fans

Lai veicas mūsējiem pasaules čempionātā!

pirms 12 mēnešiem, 2017.07.29 04:29

Kur bija?

Kur iepriekš bija informācija par tādu pasākumu? Labprāt būtu pavērojusi kā jaunieši lietderīgi pavada laiku....

pirms 12 mēnešiem, 2017.08.01 23:20

Vietējās ziņas