Pirms Stelpes Mucenieks tuvojas līderiem 2

Austrijas pilsētā Mogerā 29. un 30. jūlijā notika devītais pasaules blakusvāģu čempionāta posms. Gailīšu pagasta Mūsas ciema kantētājs Elvijs Mucenieks un pilots no Francijas Valentīns Žirū šoreiz otrajā vietā.

V. Žirū un E. Mucenieks uzvarēja sacīkšu pirmajā braucienā, bet otrajā piekāpās Nīderlandes sportistu Daniela Vilemsena un Robija Baksa ekipāžai. Pēdējiem panākums otrajā braucienā ļāva triumfēt arī sacīkšu kopvērtējumā. Tā liecina mājaslapas sidecarcross.com informācija.

Nīderlandietis Etjēns Bakss un francūzis Nikolā Musē abos braucienos finišēja trešajā vietā. Rezultātā abi pirmo vietu ieguvēji nopelnīja 47 punktus, trešās vietas – 40 punktus. Pasaules čempionāta kopvērtējumā V. Žirū un E. Mucenieks ar 351 punktu pietuvinājušies līderiem – E. Baksam un N. Musē, kuriem 364 punkti. D. Vilemsens un R. Bakss ir trešajā vietā ar 337 punktiem. Pārējie sportisti atpaliek jau ievērojami tālāk.

Pirms desmitā pasaules čempionāta posma, kas 12. – 13. augustā notiks Stelpē, «Pīlādžu mototrasē», mūsu kantētāja ekipāža no līderiem atpaliek par 13 punktiem. Stelpes posmā pirms diviem gadiem E. Bakss uzvarēja kopā ar Kasparu Stupeli. Labas sacīkstes šajā trasē aizvadījuši gan D. Vilemsens, gan V. Žirū. Visdrīzāk, ka abas ekipāžas arī Stelpē centīsies būt ātrākas par čempionāta līderiem, un tas sola skatītājiem aizraujošas cīņas.