Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plenērs «Bauskas vasara» notiek jau 14. reizi

Šodien, 28. jūlijā, ar mākslas izstādes atklāšanu Bauskas muzejā sākas tradicionālais glezniecības plenērs «Bauskas vasara». To organizē Bauskas kultūras centra gleznošanas studijas «Meistars Gothards» vadītāja Inga Krolle. Viņa aicina baušķeniekus un citus interesentus ierasties uz izstādes atklāšanu, kas muzejā notiks pulksten 16. Gaidīts ikviens, kam māksla ir iedvesmas avots un baudījums.

Līdz šim 13 plenērus «Bauskas vasara», kas kļuva iecienīti Latvijā un tuvākajās ārvalstīs, rīkoja pērn darbību pārtraukušās galerijas «Meistars Gothards» vadītāja Indra Liepa un domubiedri. Pēc galerijas slēgšanas radās bažas gan par plenēra, gan Bauskas gleznošanas studijas nākotni. Situācija ar Bauskas novada domes atbalstu atrisināta.

No šī gada amatiermākslinieku studija «Meistars Gothards» ir Bauskas kultūras centra pieaugušo interešu izglītības grupa, tāpat kā kori, deju kopas un fotostudija. Atrastas arī gleznošanai piemērotas telpas Bauskas novada Bērnu un jauniešu centrā un amatniecības centrā «Bauskas skapis». Viena no studijas vadītājas funkcijām ir plenēra «Bauskas vasara» organizēšana.

Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, kad gleznotāju vidū bija Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Gruzijas un Itālijas pārstāvji, šoreiz piedalīsies tikai Latvijas profesionālie mākslinieki, plenērs nebūs starptautisks. Neviens no Bauskas un kaimiņu novadiem gan nav pieteicies. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas