Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija aicina pieteikties apkrāptus darba meklētājus

Valsts policija aicina pieteikties darba meklētājus, kurus, iespējams, apkrāpusi par šo nodarījumu martā aizturēta organizēta grupa, «Bauskas Dzīvi» informēja policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Trīs aizturētie tiek turēti aizdomās par vismaz 80 darba meklētāju apkrāpšanu. Viņus aizturējusi Rīgas reģiona kriminālpolicija, uzsākot kriminālprocesu par krāpšanu organizētā grupā.

Personas pēc iepriekš izplānotas shēmas apkrāpusi vismaz 80 personas – darba meklētājus. 2015. gadā policija saņēma vairāku personu iesniegumus par iespējamu krāpniecību darbiekārtošanas jomā. Cietušās personas bija darba meklētāji, kuri ievietoja darba meklēšanas sludinājumus interneta portālos.Tiem atsaucās personas, kas telefoniski sazinājās ar sludinājumu ievietotājiem un piedāvāja darbu ārzemēs – Dānijā, Norvēģijā un Vācijā.

Personām, kuras piekrita piedāvājumam, tika norādīts, ka uz konkrēto valsti būs jādodas ar mikroautobusu, vienlaikus norādot izbraukšanas vietu un datumu. Tikšanās laikā pirms brauciena krāpnieki saņēma no cietušajiem naudu ceļa apmaksai, parasti ap 175 eiro, un, dažādi aizbildinoties, aizgāja no tikšanās vietas, atstājot cietušos neziņā un izslēdzot mobilos telefonus.

Pašlaik policijai ir informācija, ka aizturētie šādi rīkojuši vismaz 20 viltus braucienus uz ārzemēm. No aizturēto darbības cietuši vismaz 80 cilvēki, kuriem kopumā nodarīti aptuveni 15 tūkstošu eiro zaudējumi.

Aizturētās 1982., 1983. un 1987. gadā dzimušās personas jau agrāk bija nonākušas policijas redzeslokā par laupīšanu un krāpšanu. Policija turpina pirmstiesas izmeklēšanu, lai noskaidrotu citus iespējamos organizētās grupas dalībniekus, kā arī viņu darbības rezultātā cietušos. Tādēļ policija aicina atsaukties ikvienu, kurš, iespējams, cietis no līdzīgas krāpšanas, sazinoties ar policiju pa tālruņiem 67208062 vai 67208313.

Policija darba meklētājiem atgādina, ka darbā iekārtošanas pakalpojumus var sniegt tikai juridiska persona ar Valsts Nodarbinātības aģentūras licenci un par sniegto pakalpojumu ir jābūt noslēgtam rakstiskam līgumam. Par pakalpojuma apmaksu ir jābūt izsniegtam čekam vai stingrās uzskaites kvītij. Jāuzmanās no darbā iekārtotājiem, kas piedāvā satikties publiskā vietā, nevis uzņēmuma birojā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas