Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija reidā pieķer iecavnieku ar telefonu pie stūres 9

Ceturtdien, 6. decembrī, Valsts policijas (VP) Bauskas iecirkņa inspektori devās reidā, lai pārbaudītu, vai cilvēki pie stūres nelieto mobilos telefonus. Reidā līdzi devās arī «Bauskas Dzīve».

Kontrole pārsvarā tika veikta Bauskas teritorijā, pa šoseju un piebraucamajiem ceļiem, kur nav tik liels braukšanas ātrums. Administratīvais pārkāpums tika noteikts gan filmējot un fotografējot, gan vienkārši redzot pārkāpumu. Pagaidām VP Bauskas iecirkņa īpašumā nav tādas speciālas iekārtas, kas nosaka, vai cilvēks pie stūres lieto vai nelieto tālruni, bet esot tādas policijas mašīnas, kas aprīkotas ar speciālu funkciju šim nolūkam.

«Daudzi ļaudis mēģina taisnoties, ka telefonu izmantojuši steidzīgu jautājumu risināšanai, pārmijot tikai dažus vārdus, bet ir bijuši tādi, kas noliedz savu vainu līdz pēdējam. Mūsu galvenais mērķis nav sastādīt pēc iespējas vairāk protokolu, bet gan vēlamies vērst uzmanību uz problēmu, mēģinot to novērst,» stāsta VP Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks.

Automašīnu apturēšanas laikā uzmanība tika pievērsta arī riepu protektoriem, jo no 1. decembra transportlīdzekļi obligāti jāaprīko ar ziemas riepām, kurām protektora dziļums nav mazāks par četriem milimetriem. Inspektori arī demonstrēja, kā to pārbauda ar speciālas iekārtas palīdzību. Vēl viena lieta, ko pastiprināti tumšajā laikā policisti vēro, ir gājēji, kuri nelieto atstarojošu elementu. Atstarotājam vai vestei ir jābūt jebkurā vietā, kura nav apgaismota, – gan apdzīvotā, gan neapdzīvotā. Lukturi un telefona gaismekļi neatbrīvo no atbildības, atgādina A. Sidorčiks. Lielākoties protokoli tiek sastādīti par ātruma pārsniegšanu.

Reida laikā tika konstatēts viens pārkāpējs, kas braukšanas laikā lietoja mobilo telefonu. Sākumā viņš nevēlējās atklāt, ka to darījis, bet video parādīja ko citu. «Tajā brīdī man zvanīja telefons, un burtiski tikai dažus vārdus pārmiju. Bet tā parasti es neizmantoju viedierīci pie stūres un nemaz neatbalstu tādas lietas,» saka iecavnieks Mārtiņš.

«Cik liels naudas sods tiek pielemts, to izskatām katram cilvēkam individuāli. Atkarīgs no tā, kāda pārkāpumu vēsture. Ārpus darba laika, kaut kur pastaigājoties, diezgan bieži redzami cilvēki, kas ļoti daudz izmanto telefonu braucot,» atzīst VP Bauskas iecirkņa inspektore Antra Kerēvica.

VP Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknī šogad no 1. janvāra līdz 6. decembrim ir atklāti un sastādīti 62 administratīvā pārkāpuma protokoli par tālruņa lietošanu, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā. Pēc Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 149.4. panta 10. daļas ir paredzēts naudas sods transportlīdzekļa vadītājam no 25 līdz 100 eiro apmērā. Jaunais likums stājās spēkā šogad, agrāk par to pašu pārkāpumu varēja izteikt brīdinājumu vai uzlikt 15 eiro lielu naudas sodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

cc

Nu nav ko darit mentiem,lai iet lapas grabt!

pirms 4 mēnešiem, 2018.12.06 19:15

Administratore

Nevar nepamanīt baltu x5 braukā pa Bausku, vienā rokā cigarete otrā telefons pie auss un vēl guļ pret logu atspiedies un tā jau gadiem

pirms 4 mēnešiem, 2018.12.06 19:18

Aldonis

Lai musari paši sākumā beidz to darīt un tad Vāllē pārējos ☢️ safilmesu viņus pašus ātrāk ????

pirms 4 mēnešiem, 2018.12.07 07:40

Lasītāja

Tipiska aizgājušo padomju gadu domāšana te parādās.... Ne norvēģi, ne zviedri neaizstāvētu likumpārkāpējus... te vainīgi policisti, ne tie, kas ignorē likumu un apdraud satiksmes dalībnieku drošību. Kāpēc tā?....

pirms 4 mēnešiem, 2018.12.07 11:04

Sarmīte

Malači! Tieši vakar redzēju pirms Iecavas vienu autiņu, kas brauca lēni un "streipuļoja", Paskatījos, apdzenot "šķērsli", redzēju, ka sirsnīgi tiek runāts pa telefonu. Tādi ir jāatradina uz tik saspringtas šosejas "streipuļot", runājot pa telefonu. Tad jānobrauc malā ar avārijas signāliem un jāuzklausa, ko sieva liek nopirkt veikalā!!!! Tikai Latvijā to negrib ievērot. Zviedrijā vai Šveicē paši braucēji jau tūliņ būtu izsaukuši policiju. Aktīvāk vajag šos lielībniekus izķert!

pirms 4 mēnešiem, 2018.12.07 12:21

Diana

Pareizi! Pilnīgi piekrītu Sarmītes teiktajam.

pirms 4 mēnešiem, 2018.12.07 12:48

Tautiete

Pilnīgi pareizi, nav jākārto lietas pie telefona. Satiksmes apdraudētāji un apdraudētājas. Pēc dažiem naudas sodiem niķis būs pārgājis un visu izrunās pirms un pēc brauciena. Nu neesam jau 112 dienests, ka zvani jāpieņem uzreiz.

pirms 4 mēnešiem, 2018.12.07 20:55

Pareizi darāt

Vajag vajag kert tos pļāpas un sms rakstītājus pie stūres it īpaši saskaros ar tādiem Rīga sēž spēlē spēlītes telefonā un izraisa nepatīkamas situācijas uz ceļa

pirms 4 mēnešiem, 2018.12.07 22:24

Vietējās ziņas