Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policijas reidā uzmanību pievērš gājējiem

Divas stundas vakar, 28. novembrī, no plkst. 17 līdz 19 „Bauskas Dzīve" kopā ar ceļu policistiem piedalījās reidā. Tā mērķis bija vērot, kā diennakts tumšajā laikā ceļa malās ir saskatāmi gājēji.

Reidā devāmies pa Bauskas apkaimes ceļiem. Gājēju bija neierasti maz, taču tie, kurus sastapām, gandrīz visi bija tumsā saskatāmi. Bija atstarojošās lentas, piekariņi, kas zibināja gaismu automobiļu starmešos. Tikai Draudzības ielā kāds stāvs bija knapi tumsā saskatāms.  Policistu aizturēts, 1954. gadā dzimušais Imants sākumā centās rādīt uzšuves uz jakas piedurknēm, taču tās gaismu neatstaroja. Tad vīrs sāka stāstīt par pirmo un vienīgo šo reizi, kad no mājas izgājis bez atstarotāja. Policisti ievadīja datorā aizturētās personas vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus. Pēc minūtes displejā bija redzams, ka Imants šogad jau divas reizes brīdināts. Janvārī un februārī policisti vīram jau aizrādījuši, ka nedrīkst tumsā iet pa ceļa malu bez atstarotāja. Šoreiz atbilstoši likumam Imantam tika sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols un viņam 30 dienu laikā jānomaksā sods - pieci lati. Tikai viens likumpārkāpējs 28. novembra vakarā diemžēl neliecina, ka situācija uz ceļiem ir normāla, braucējiem un gājējiem droša. Bauskas rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Aleksandrs Sidorčiks iepazīstina ar statistiku, kas nebūt nav iepriecinoša. Šī gada desmit mēnešos rajonā brīdināti 372 gājēji, ar naudas sodu no pieciem līdz 20 latiem sodīti 109 gājēji. Tāpat policisti šogad daudz vairāk uzmanības pievērsuši citiem mazaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem - velosipēdistiem. Šogad pārkāpumus izraisījuši 413 velosipēdisti, sodīti 285 braucēji, 128 izteikts brīdinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas